Ako potrestať svojho psa - najlepšie metódy efektívneho výcviku

Hodnotenie užívateľov:  / 0

Psy je potrebné naučiť, čo je správne a čo nie. Niekedy to žiaľ zahŕňa aj trest. Aký je však najlepší spôsob, ako psa potrestať? Existuje mnoho rôznych spôsobov, ale niektoré metódy sú účinnejšie ako iné. Tu sa pozrite na najbežnejšie spôsoby ako psa potrestať.

Môže byť ťažké vedieť, ako psa potrestať, keď urobí niečo zlé. Existuje mnoho rôznych spôsobov, ako to urobiť, ale nie všetky sú účinné. Tu sa pozrite na najčastejšie spôsoby, ako psa potrestať, ako aj na výhody a nevýhody každého z nich.

Čo je trest a prečo je potrebný?

Trest je pojem, ktorý sa používa na označenie akéhokoľvek opatrenia, ktorým sa človek snaží prinútiť psa, aby prestal robiť niečo, čo je nežiaduce. Existuje mnoho dôvodov, prečo môže byť trest potrebný, vrátane učenia psa, čo je prijateľné správanie.

Je dôležité si uvedomiť, že trest by sa mal používať len ako posledná možnosť po tom, čo zlyhali iné metódy. Trest by nikdy nemal byť prísny alebo prehnaný, pretože to môže viesť k ďalším problémom so správaním.

Rôzne druhy trestov

Existuje mnoho rôznych spôsobov, ako psa potrestať, ale nie všetky sú účinné. Tu sú niektoré z najbežnejších typov trestov:

1. Fyzické tresty - patria sem napríklad údery, výprasky alebo facky. Vo všeobecnosti sa považuje za najmenej účinný typ trestu, pretože často nerieši problém a môže dokonca viesť k ďalším problémom so správaním.

2. Slovné tresty - Patrí sem kričanie, nadávanie alebo karhanie psa. Tiež sa všeobecne považuje za neúčinný a v skutočnosti môže spôsobiť len viac problémov.

3. Ignorovanie správania - Niekedy je najlepším spôsobom, ako psa potrestať, jednoducho úplne ignorovať jeho správanie. Ak pes napríklad na niekoho vyskočí a nedostane žiadnu reakciu, nakoniec sa naučí, že to nie je prijateľné správanie.

Kedy potrestať psa

Existujú určité prípady, keď je vhodné psa potrestať, vrátane:

1. Keď sa pes zle správa - toto je pravdepodobne najčastejší dôvod na potrestanie. Psy treba naučiť, čo je prijateľné správanie a čo nie.

2. Keď bol pes prichytený pri čine - Ak prichytíte svojho psa pri tom, že robí niečo zlé, je to ideálny čas na potrestanie. Pomôže im to naučiť sa, že zlé správanie im nemôže prejsť.

Následky nesprávneho potrestania psa môžu byť vážne a môžu zahŕňať

  1. Ak je pes trestaný nadmerne alebo prísne, môže sa začať báť svojho majiteľa alebo sa brániť, kedykoľvek je v jeho blízkosti. To môže viesť k ďalším problémom so správaním a môže byť ťažké ich odstrániť.
  2. Pes sa stáva agresívnym - Psy sa môžu stať agresívnymi aj vtedy, keď sú potrestané. To môže byť veľmi nebezpečné, najmä ak sú v blízkosti malé deti alebo iné zvieratá.
  3. U psa sa môže objaviť úzkosť alebo depresia - U psov, ktorí sú neustále trestaní, sa môže začať objavovať úzkosť alebo depresia. To môže viesť k mnohým zdravotným problémom a môže byť veľmi ťažké ich liečiť.
  4. Pes odmieta poslúchať príkazy - Ak je pes neustále trestaný, môže začať odmietať poslúchať akékoľvek príkazy svojho majiteľa. To môže veľmi sťažiť výcvik psa a môže viesť k ďalším problémom so správaním.
  5. Pes uteká alebo sa stráca - Pes, ktorý je vystrašený alebo úzkostlivý, sa môže pokúsiť utiecť z domu alebo sa stratiť, ak nie je pod správnym dohľadom. To môže byť pre psa veľkým nebezpečenstvom a náprava môže byť aj nákladná a časovo náročná.


Pes Pomeranian nazývaný aj Boo

Hodnotenie užívateľov:  / 139
Nepoznáme plemeno Boo. Veľa ludí plemeno Pomerian nazýva aj Boo. Ale Boo je meno psa, plemeno je pomeranian. Ak ostriháte typického pomeraniana tak môže vyzerať ako Boo

Základné zásady výberu nového šteniatka

Hodnotenie užívateľov:  / 1

Samotnému výberu šteniatka treba venovať mimoriadnu pozornosť. Uvedomte si, že nového člena rodiny si nevyberáte na "jedno použitie", ale budete s nim tráviť niekoľko nasledujúcich rokov.


Vždy sa viac tešíme ak je šteniatko veselé, zdravé a krásne, ako naopak. Žiaľ medzi "chovateľmi" je dosť takých, ktorí si chov psíkov zamenili, za výrobňu na peniaze! Nie je možné chovať veľké množstvá a zároveň im venovať dostatočnú opateru a lásku. Sami zistíte, koľko si vaše šteniatko vyžaduje starostlivosti.

Výcvik Labradora

Hodnotenie užívateľov:  / 72
Labradorsky retriever

Labrador je plemeno psa, ktorý sa nevyznačuje agresivitou, ale skôr priateľskou povahou. Celkovo o možno označiť ako filantropa, pretože miluje deti a ľudí vo všeobecnosti. Veľmi dobre sa vychováva, patrí medzi inteligentné psy.
Jeho výchova nie je náročná, a preto si ho môže dovoliť vychovávať aj začiatočník. Je však potrebné, aby ho vychovával jeden človek, v prípade, ak ho kŕmia či cvičia viacerí, musia sa zhodnúť v niektorých veciach ako napríklad :

Vývoj plemena Yorkshire terrier

Hodnotenie užívateľov:  / 4
Za všeobecne uznaný počiatok vývoja plemena Yorkshire terrier sa považuje 19. storočie. Odborníci sa nevedia dohodnúť z akých plemien bol jorkšír vyšľachtený. Najčastejšie sa uvádzajú Skye teriér, Waterside teriér a už vyhynuté plemeno, Paisley teriér (Clydesdaleský teriér). Waterside terrier (vyšľachtený na brehoch kanálov) mal modro čiernu srsť s pálením na hlave a váhu okolo 9 kg. Skye terrier pochádza zo Škótska z ostrova Skye, kde okolo roku 1600 stroskotala loď a niekoľko psíkov maltézskeho pôvodu sa zachránilo. Pasley/Cyldesdale terrier (rozdielne názvy sú v dvoch územných chovoch podľa srsti)mal dlhú hladkú srsť a uši porastené dlhými chlpmi. Boli však väčší ako dnešný YT(zaužívaná skratka Yorkshire terrier). Ich hmotnosť bola asi 5 až 6 kilogramov.
Pioniersky Yorkshire terriers boli používaný na lovenie hlodavcov v domácnostiach a v baniach. Ich vlastnenie prostým ľudom Anglicka bolo bezproblémové, pretože podľa vtedy platného zákona spĺňali požiadavku na lovecký účel a výšku do 18 cm. V roku 1866 boli YT registrovaný v psom klube ako Broken Haired Scotch Terrier (oceľovo modrosrstý škótsky teriér) a tento názov bol zmenený až v roku 1874 na Yorkshire terrier podľa grófstva v Anglicku. Prvý Kennel Club (chovateľský) bol založený v Anglicku v roku 1873. Neskôr (1884) bol premenovaný na American Kennel Club (AKC).

Najstarším známym Broken Haired Scotch Terrier bol Huddersfield Ben. Žil v rokoch 1865 až 1871. Jeho chovateľom bol pán W. Eastwood z Huddersfieldu a majiteľkou bola pani M. A. Foster z Bradfordu.
Je považovaný za predchodcu YT. Bol predstavený v Manchestery (1869) a v prebehu 70-tych rokov bol ocenený ako šampión v chytaní potkanov. Prvý klub Yorkshire terrier bol založený v Anglicku v roku 1898. V roku 1956 bol Yorkshire terrier uznaný UKC (United Kennel Club) a v roku 1958 bol založený YTCA (Yorkshire terrier Club of America), ktorý bol uznaný ako materský klub AKC. Krmivo pre yorkshirskeho teriera je základom komfortu tohto psíka.

Kategórie