Chcete zľavu na krmivo? Zadajte Váš e-mail a pošleme Vám

Pes Pomeranian nazývaný aj Boo

Hodnotenie užívateľov:  / 138
Nepoznáme plemeno Boo. Veľa ludí plemeno Pomerian nazýva aj Boo. Ale Boo je meno psa, plemeno je pomeranian. Ak ostriháte typického pomeraniana tak môže vyzerať ako Boo

Výcvik Labradora

Hodnotenie užívateľov:  / 70
Labradorsky retriever

Labrador je plemeno psa, ktorý sa nevyznačuje agresivitou, ale skôr priateľskou povahou. Celkovo o možno označiť ako filantropa, pretože miluje deti a ľudí vo všeobecnosti. Veľmi dobre sa vychováva, patrí medzi inteligentné psy.
Jeho výchova nie je náročná, a preto si ho môže dovoliť vychovávať aj začiatočník. Je však potrebné, aby ho vychovával jeden človek, v prípade, ak ho kŕmia či cvičia viacerí, musia sa zhodnúť v niektorých veciach ako napríklad :

Vývoj plemena Yorkshire terrier

Hodnotenie užívateľov:  / 3
Za všeobecne uznaný počiatok vývoja plemena Yorkshire terrier sa považuje 19. storočie. Odborníci sa nevedia dohodnúť z akých plemien bol jorkšír vyšľachtený. Najčastejšie sa uvádzajú Skye teriér, Waterside teriér a už vyhynuté plemeno, Paisley teriér (Clydesdaleský teriér). Waterside terrier (vyšľachtený na brehoch kanálov) mal modro čiernu srsť s pálením na hlave a váhu okolo 9 kg. Skye terrier pochádza zo Škótska z ostrova Skye, kde okolo roku 1600 stroskotala loď a niekoľko psíkov maltézskeho pôvodu sa zachránilo. Pasley/Cyldesdale terrier (rozdielne názvy sú v dvoch územných chovoch podľa srsti)mal dlhú hladkú srsť a uši porastené dlhými chlpmi. Boli však väčší ako dnešný YT(zaužívaná skratka Yorkshire terrier). Ich hmotnosť bola asi 5 až 6 kilogramov.
Pioniersky Yorkshire terriers boli používaný na lovenie hlodavcov v domácnostiach a v baniach. Ich vlastnenie prostým ľudom Anglicka bolo bezproblémové, pretože podľa vtedy platného zákona spĺňali požiadavku na lovecký účel a výšku do 18 cm. V roku 1866 boli YT registrovaný v psom klube ako Broken Haired Scotch Terrier (oceľovo modrosrstý škótsky teriér) a tento názov bol zmenený až v roku 1874 na Yorkshire terrier podľa grófstva v Anglicku. Prvý Kennel Club (chovateľský) bol založený v Anglicku v roku 1873. Neskôr (1884) bol premenovaný na American Kennel Club (AKC).

Najstarším známym Broken Haired Scotch Terrier bol Huddersfield Ben. Žil v rokoch 1865 až 1871. Jeho chovateľom bol pán W. Eastwood z Huddersfieldu a majiteľkou bola pani M. A. Foster z Bradfordu.
Je považovaný za predchodcu YT. Bol predstavený v Manchestery (1869) a v prebehu 70-tych rokov bol ocenený ako šampión v chytaní potkanov. Prvý klub Yorkshire terrier bol založený v Anglicku v roku 1898. V roku 1956 bol Yorkshire terrier uznaný UKC (United Kennel Club) a v roku 1958 bol založený YTCA (Yorkshire terrier Club of America), ktorý bol uznaný ako materský klub AKC. Krmivo pre yorkshirskeho teriera je základom komfortu tohto psíka.

Základné zásady výberu nového šteniatka

Hodnotenie užívateľov:  / 1

Samotnému výberu šteniatka treba venovať mimoriadnu pozornosť. Uvedomte si, že nového člena rodiny si nevyberáte na "jedno použitie", ale budete s nim tráviť niekoľko nasledujúcich rokov.


Vždy sa viac tešíme ak je šteniatko veselé, zdravé a krásne, ako naopak. Žiaľ medzi "chovateľmi" je dosť takých, ktorí si chov psíkov zamenili, za výrobňu na peniaze! Nie je možné chovať veľké množstvá a zároveň im venovať dostatočnú opateru a lásku. Sami zistíte, koľko si vaše šteniatko vyžaduje starostlivosti.

Škrkavka psia (Toxocara canis) čo to vlastne je?

Hodnotenie užívateľov:  / 2

Škrkavka psia po latinsky Toxocara canis je hladký, na priereze okrúhly červ dlhý 6 - 10 cm, resp. i viac. Žije v tenkom čreve psa.


Je to zarážajúce, ale škrkavka je najrozšírenejším črevným parazitom na svete. Odhaduje sa, že nakazených je až 20% populácie. U väčšiny nakazených sa neprejavia žiadne zdravotné problémy. Pri prepuknutí onemocnenia sa príznaky prejavujú najčastejšie ako bežná chrípka. Môžete trpieť aj tzv. syndrómom chronickej únavy.
Závisí to na štádiu vývoja červov a ich množstve. Škrkavka cestuje krvným obehom po celom tele a pokiaľ sa dostane do pľúc postihnutie sa prejavuje zvýšenými teplotami, kašľom, vykašliavaním hlienu. Ak červy v čreve dospejú, prejavujú sa stratou chuti do jedla, bolesťami brucha, zvracaním a niekedy sa môže dospelá škrkavka objaviť aj v stolici. Pri znepriechodnení čreva väčším množstvom červov, alebo preniknutím červa
Toxocara canis, dospelácez črevnú stenu je potrebný chirurgický zákrok. Škrkavku poznáme ľahko. Je oblá, dlhá 10 až 30 cm a konce má ľahko zašpicatené. Jej farba je do ružova, prípadne do žlta. Červ býva silný ako tužka a prežíva 1 až 2 roky. Rozmnožuje sa vajíčkami v truse. Tie sú mikroskopických rozmerov, voľným okom neviditeľné. Majú niekoľko silných obalov ktoré um umožnia prežitie až niekoľko rokov. Neškodí im vlhko ani mráz a lieky na odčervenie dospelých červov na vajíčka väčšinou nepôsobia. Zničiť sa dajú silným dezinfekčným roztokom, priamym slnečným žiarením alebo horúcou vodou. Škrkavky má každý mladý pes. Nakaziť sa môže od matky, alebo z okolitého prostredia. z vajíčka sa vyliahne v tráviacom trakte larva, z ktorej sa vyvinie dospelý jedinec. Tento proces trvá asi 30 dní.
Pre šteňa je škrkavka skutočne nebezpečná, pretože mladý organizmus ešte nieje tak zocelený ako u starého psa. Z tohto dôvodu je potrebné odčerviť fenku ešte pred krytím. Po narodení odčervujeme šteniatka po 14 dňoch, najneskôr však do 18 dňa po narodení. Po ďalších 14 dňoch odčervenie opakujeme. Dospelých psov odčervujeme v intervale 3 až 6 mesiacov.
Procedúra odčervenia je jednoduchá a väčšina chovateľov ju praktikuje sama. Veterinárny lekár vám najlepšie poradí. Netreba zabúdať na dodržiavanie riadnej hygieny seba, ako aj životného prostredia zvieraťa. To čistíme dezinfekčnými prostriedkami, alebo horúcou parou.

Kategórie