Využite 10% zľavu na všetok tovarZískať zľavu 10%

Najlepšie tašky a batohy pre psov

Tašky a batohy na psy

Tašky a batohy na nosenie domácich zvieratiek sa u majiteľov psov tešia čoraz väčšej popularite. Veľmi praktické uplatnenie majú pri prevoze psíkov dopravnými prostriedkami či pri dlhších výletoch. Vďaka nim môžete svojho psa zobrať na turistiku do hôr či na cyklovýlet, alebo ho môžete jednoducho preniesť, ak pri dlhej ceste pre svoju veľkosť alebo vek už nevládze pokračovať ďalej.

Najlepšie tašky a batohy podľa recenzií

Sú aj módnym doplnkom – vyrábajú sa vo viacerých farebných prevedeniach a štýloch od tašiek na rameno cez batohy až po rôzne závesné nosiče, v ktorých nosíte psíka vpredu podobne ako dieťa. Pri výbere musíte ale v prvom rade sledovať pohodlie vášho psa – aký typ tašky alebo batohu mu vyhovuje vzhľadom na jeho veľkosť či osobné preferencie.

Tašky sú určené na nosenie malých plemien psov alebo mačiek, keďže pri ich nosení celá váha zvieratka spočíva na jednom ramene. Batohy sú vhodné na nosenie malých aj stredne veľkých psov, pretože váha psa sa v nich pravidelne rozloží na obe ramená. Vyrábajú sa pre psov do váhy 15 kg – nosenie ťažších psov by už bolo nepraktické. Väčšina z nich je určená na nosenie na chrbte, no niektoré z nich sa dajú nosiť aj vpredu – pes má tak väčší výhľad dopredu na cestu. Podobnú funkciu majú predné nosiče a klokanky.

Ako vybrať batoh alebo tašku pre psa

Podľa váhy psa

Ako prvú musíte pri výbere tašky alebo batohu zohľadniť jeho maximálnu nosnosť. Ak tento údaj nezohľadníte, hrozí, že nosenie pre vás bude nepohodlné, hoci sa váš pes do batohu či tašky zmestí.

Podľa veľkosti psa

Ak ste si vybrali tašku alebo batoh, kde psa zazipsujete celého, najprv odmerajte jeho výšku. Pes má vnútri vedieť pohodlne stáť, ležať i otočiť sa. Pri výpočte tiež zohľadnite rozdiely medzi vonkajšími a vnútornými rozmermi batoha.

Pri taškách a batohoch, z ktorých trčí hlava psovi von, odmerajte psa od zeme po výšku ramien. Pri výbere tašky alebo batoha pridajte kvôli pohodliu k tomuto rozmeru ešte 5 -10 cm.

Polstrovanie tašky alebo batohu

Dobre polstrovaný, teda vystužený batoh zabezpečí pohodlie pri nosení nielen pre vás, ale aj pre vášho miláčika.

Materiál tašky alebo batohu

Materiál nosiča by mal byť vodeodolný a dať sa ľahko vyčistiť. Pre ešte jednoduchšie čistenie je z niektorých modelov možné vybrať vnútro. Vodeodolné modely, kde psa zazipsujete celého, zase oceníte pri vychádzkach v daždivých dňoch.

Ventilácia batohu

Najmä, ak je batoh alebo taška určená na zazipsovanie celého psa, dohliadnite pri výbere aj na to, aby mal dostatok ventilačných panelov. Zabránite tým prehriatiu psíka v horúčavách.

Často kladené otázky

Aký typ nosenia je pre psov najpohodlnejší?

Každý pes preferuje iné spôsoby nosenia. Ak svojho psa dobre poznáte, skúste pri výbere zohľadniť jeho personalitu. Niektorí psi sa nechávajú radšej nosiť vpredu, iní vzadu. Niektorí si radi vnútri batohu alebo tašky ľahnú, iní radšej vystrkujú hlavu von. Existujú aj modely klokaniek s otvormi na vystrčenie labiek – kým niektorí psi môžu považovať tento typ nosenia za nepohodlný, iní ho majú radi, lebo si pri ňom môžu slobodne natiahnuť labky. Ak sa váš pes nerád necháva nosiť, vyskúšajte iný typ batohu alebo tašky. U psov sú väčšinou najobľúbenejšie také modely, z ktorých môžu vystrčiť hlavu von, alebo tie, ktoré majú veľa sieťovinových panelov a poskytujú mu tak čo najväčší rozhľad.

Aké batohy sú najlepšie na nosenie ťažších plemien psov?

Aby bolo pre vás nosenie čo najpríjemnejšie, vyberte si čo najviac polstrovaný batoh. Veľmi vhod prídu aj batohy s dodatočnými popruhmi okolo hrude alebo brucha, ktoré lepšie roznesú váhu psa na vaše telo.

Čo robiť, aby pes z batohu alebo tašky nevyskočil von?

Najmä pri cyklovýletoch môže byť nebezpečné, ak sa pes pokúsi z batohu za jazdy vyskočiť. Ak máte doma neposedného psa či šteniatko, zvoľte modely, ktoré majú vnútri popruh na upevnenie obojku.

Môžu psi v taškách alebo batohoch cestovať lietadlom?

Áno, niektoré menšie modely tašiek a batohov je možné použiť aj na prevoz psa na palube lietadla. Taška alebo batoh ale musí spĺňať presné parametre, ktoré sa u jednotlivých aeroliniek líšia. Vo všeobecnosti platí, že taška alebo batoh by sa mal zmestiť pod sedadlo, mať nepremokavé dno a pes by mal byť vnútri zazipsovaný celý, tak, aby mu netrčala hlava.

Ako vložiť psa do batohu?

Ktoré tašky a batohy na psy sú najlepšie? Vyberáme za Vás.