Využite 10% zľavu na všetok tovarZískať zľavu 10%

Najlepšie elektrické ohradníky pre psov - ako vybrať elektrický plot pre psy


Viete, na čo slúži neviditeľný plot pre psy, tiež nazývaný elektrický ohradník? Jednoducho slúži na lepšiu bezpečnosť a jeho ochranu. Alebo taktiež aby vám napríklad nechodil tam, kde to nepreferujete. Ide o spoľahlivú pomôcku, ktorú je možné použiť pre všetky plemená psíkov. Či už sa jedná o malé, stredné alebo veľké plemená. Sú vyrobené tak, aby vám pomohli, ak váš psík zvykne utekať. Takýto neviditeľný plot však pritom neohrozuje vášho štvornohého miláčika a ani deti.

Zariadenie funguje na jednoduchom princípe upozornenia, ktoré zvyčajne funguje v niekoľkých stupňoch.

Najlepšie elektrické ploty podľa hodnotní

Ako toto zariadenie funguje?

Kľúčovou časťou takéhoto neviditeľného plotu je izolovaný drôt. Ten vedie priamo okolo pozemku alebo časti domu, v ktorej by ste chceli, aby bol váš psík ohradený. Dá sa umiestniť niekoľko centimetrov pod zemou alebo sa tiež dá natiahnuť okolo plotu.

Psík je následne vybavený obojkom, ktorý má prijímač prepojený s plotom. V samotnom drôte je veľmi nízke napätie, čo znamená, že takýto neviditeľný plot je bezpečný pre zvieratá, ako aj pre ľudí. Celý systém následne funguje tak, že akonáhle sa váš psík priblíži ku plotu alebo ku hranici, kde je umiestnený drôt, ten ho napomenie výstražným signálom. Zvyčajne ďalej nasledujú vibrácie a až následne vysiela elektrostatický impulz.

Takéto ploty majú tiež zvyčajne nastaviteľnú úroveň signálov, takže dokážete jednoducho regulovať úroveň intenzity. Pred použitím však každého psíka so systémom zoznámte. Takto funguje systém elektronického neviditeľného plotu. Existujú taktiež elektrické ploty, ktoré zvyčajne fungujú len pod slabým napätím. Takto plot vydáva pri priblížení malý náboj, ktorý zviera upozorní, že by tadiaľ nemalo prechádzať. Poslednou kategóriou sú bezdrôtové ploty, ktoré pracujú bez izolovaného drôtu.

Elektrický plot tak jednoducho dokáže pomôcť pred utekaním psíka napríklad zo záhrady alebo tiež pred podhrabávaním pod plotom, preskakovaním plotu a ničením záhonov či pred jeho útekom. Je vhodný pre akýkoľvek druh a veľkosť pozemku či už máte malú mestskú záhradu alebo veľký pozemok.

Výber eletrického plotu podľa typu oplotenia

Typ oplotenia s elektrickým drôtom ponúkajú takmer všetci výrobcovia. Je to veľmi jednoduchý systém, ktorý vám presne umožňuje ohradiť určitú oblasť pre voľný pohyb psíka. Tvarovaný drôt umožňuje vymedziť plochu aj na atypickom formáte pozemku.

Na rozdiel od toho sa bezdrôtový neviditeľný plot taktiež skladá z vysielacej jednotky a prijímača, ktorým je obojok. Systém využíva bezdrôtové spojenie do kruhovej oblasti. Takéto zariadenie je skvelé napríklad aj na cestovanie.

Výber neviditeľného plotu podľa veľkosti vášho psa

Elektrický ohradník pre psov je zvyčajne univerzálny a môže sa použiť pre všetky veľkosti psov. Vždy si však prečítajte presné pokyny výrobcu. Niektorí výrobcovia vyrábajú špeciálne elektrické ploty vyvinuté pre malé psíky. Okrem menšej váhy obojku je oveľa dôležitejšie, že výrobca špeciálne upraví typ obojku pre malé plemená. Ide buď o softvérové ​​nastavenie, alebo o intenzitu korekcie, ktorá je upravená práve na menšie plemená psov. V prípade, že máte plemeno psíka do 8kg, jednoznačne vám odporúčame vybrať si práve tento typ elektrického plotu špeciálne určeného pre malé psy.

Čo sa týka veľkých plemien, výber je širší. Tu je dôležité si uvedomiť, že elektrické ohradníky pre veľké psy je možné použiť aj pre menšie plemená - hlavne tie tvrdohlavejšie, kde si potrebujete nastaviť intenzívnejšiu korekciu, pokiaľ je to nutné.

Výrobcovia elektrických ohradníkov

Čo sa týka výrobcov, na trhu nájdete množstvo možností, my však odporúčame zvážiť značky ako je PetSafe, Pet at School alebo Reedog. Samotný výber neviditeľného plotu je potrebné prispôsobiť veľkosti vášho pozemku. Taktiež je veľmi dôležitá citlivosť samotného psíka a požiadavky na funkcie plotu. Jednotlivé neviditeľné ploty sa častokrát líšia technickými parametrami aj príslušenstvom.

Napájanie a výdrž

Jednou z ich dôležitých vlastností je napríklad odolnosť voči vode. Niektoré zo samotných prijímačov odolávajú iba dažďu alebo snehu, avšak mnohé iné sú plne vodotesné a zvládnu aj ponorenie do vody. Výber zvážte hlavne podľa toho, v akých podmienkach bývate. Rozdiel je aj v napájaní. Tie lacnejšie majú zvyčajne batérie, kým tie drahšie sa zvyčajne napájajú s pomocou zabudovaného akumulátora, ktorý sa dá dobiť napríklad cez USB kábel alebo priamo zo siete. Ak máte doma viac psíkov, ktoré potrebujete ohradiť, zvážte použitie akumulátora.

Ako nainštalovať neviditeľný plot

Čo sa týka samotnej inštalácie neviditeľného plotu, mali by ste ju zvládnuť aj sami. Samotná náročnosť záleží od toho, či ide o drôtový alebo bezdrôtový systém, taktiež či budete izolovaný drôt ukladať do zeme alebo pripevňovať na existujúci plot. Ak sa drôt zakopáva do hĺbky 400 metrov, zvyčajne takáto inštalácia bude trvať asi jeden deň.

Zapojenie samotného plotu je však už tou jednoduchšou časťou práce. Je potrebné zapojiť vysielací generátor do siete, z ktorej sa potom vyvedie drôt. Ten ohraničuje celý pozemok alebo iba jeho časti. Následne stačí zapnúť generátor a nastaviť vzdialenosť pre psíka.

 

Každý deň prichádzajú nové technológie, ktoré ovplyvňujú to, čo je dostupné na trhu. Len pred niekoľkými rokmi nebolo možné nájsť cenovo dostupné možnosti výberu neviditeľných plotov – teraz je to štandard. Predtým boli jedinými možnosťami podzemné elektrické ploty pre psov s rozsiahlym výkopom v zemi a vysokou cenou, ale na trhu došlo k revolúcii a teraz máme na výber mnoho rôznych modelov plotových systémov.

Pri rozhodovaní o tom, aký štýl neviditeľného plotu pre psa najlepšie vyhovuje vášmu domu a dvoru, analyzujte všetky rôzne funkcie a porovnajte ich s vašimi potrebami. Uspokojiť sa s jedným kvôli jeho cene alebo funkčnosti nemusí byť pre vášho psa tou najlepšou voľbou. Nájdite si čas na preskúmanie vyššie uvedené informácie. Okrem toho zvážte štýl učenia vášho psa a zistite, či systém vyhovuje jeho potrebám.

Ktoré sú najlepšie? Vyberáme za Vás.