Využite 10% zľavu na všetok tovarZískať zľavu 10%

Najlepšie granule pre starších psov – krmivo pre psov seniorov

Granule pre psov seniorov

Prečo sú potrebné granule pre starších psov - seniorov? Jedného dňa zistíte, že váš pes začína šedivieť a už nie je taký čulý ako predtým – starnutie prichádza na psov v rôznom veku. Aby ste udržali svojho psa vitálneho čo najdlhšie, pomôžu aj malé zmeny a zmena potravy je jednou z nich.

Zmena v stravovacích návykoch u staršieho psa môže byť pre uchovanie jeho zdravia aj kľúčovým faktorom, keďže zníženie fyzickej aktivity spojenej s vekom je u psov častou príčinou obezity. Tá podľa výskumov preukázateľne skracuje život domácich psov až takmer o dva roky.

Starší psi majú okrem toho pomalší metabolizmus, preto by mali mať v potrave menej kalórií než mladší psi.

Najpredávanejšie krmivo pre seniorov na Heureka.sk

Kedy je potrebné začať psa kŕmiť granulami pre starších psov?

Nie každý pes podľa veku hneď potrebuje granule pre psov seniorov. Aj samotný vek, v ktorom psi začínajú starnúť, sa u jednotlivých plemien líši. Kým psi väčších plemien môžu začať starnúť už vo veku okolo šiestich rokov, menšie plemená starnú často až od desiatich alebo dvadsiatich rokov veku. Ak sa váš pes na pohľad nezmenil a stále je rovnako čulý, zmena potravy nemusí byť potrebná. Granule pre starších psov sú vhodné pre tých psov, ktorí prejavujú znaky starnutia:

  • menšie množstvo energie a s tým spojené zníženie fyzickej aktivity
  • šedivé chlpy okolo papule alebo na tvári
  • tvrdnutie šošovky, ktoré sa prejavuje vznikom modrastého alebo šedého zákalu

Ak na vašom psovi spozorujete niektorý z týchto znakov, možno ho už považovať za seniora.

Ako vybrať granule pre psov seniorov?

Čo by mali obsahovať granule pre psov seniorov?

Hlavnou zložkou krmiva pre starších psov by mali byť bielkoviny. Starší psi potrebujú v porovnaní s mladšími viac bielkovín, lebo sú náchylnejší na stratu svalovej hmoty. Ak pes netrpí ďalšími zdravotnými problémami, napríklad ochorením pečene, mali by bielkoviny ideálne tvoriť aspoň 27% zložiek krmiva.

Pre zachovanie zdravej, hladkej srsti sú taktiež potrebné vitamíny a ďalšie živiny, ako napríklad nasýtené mastné kyseliny.

Čo by nemali obsahovať granule pre psov seniorov?

Granule pre starších psov by mali oproti tým bežným obsahovať menej kalórií. Konkrétne množstvo potrebných kalórií sa líši podľa plemena, v priemere je to až o 20% menej oproti pôvodným granulám. Sledujte váhu psa – v prípade, že je oproti jeho ideálnej váhe nižšia alebo vyššia, je potrebné zmeniť typ granúl.

Najčastejšie otázky

Za aký čas by mal pes prejsť na krmivo pre starších psov?

Ak ste sa rozhodli pre granule pre starších psov, nesnažte sa o prechod na novú potravu okamžite. Náhla zmena stravy by u psa mohla spôsobiť problémy s trávením, hnačky i vracanie. Prechod by mal trvať aspoň deväť dní. V prvý deň sa odporúča zmiešať granule pre starších psov k pôvodným granulám najviac v pomere 1:4 a postupne zvyšovať ich množstvo až na úplný prechod na nový typ granúl.

Môžu granule pre starších psov obsahovať obilniny?

Granule pre starších psov by mali obsahovať aj obilniny. Nedostatok obilnín v potrave psov podľa výskumov môže spôsobiť srdcové ochorenia ako napríklad dilatačná kardiomyopatia. Výnimkou sú psi s artritídou, ktorí majú často nariadenú bezobilninovú stravu.

Kedy je potrebné si pri výbere granúl pre starších psov dať pozor?

Granule pre starších psov sú vo všeobecnosti určené pre starších psov, ktorí nemajú závažnejšie zdravotné problémy. V prípade, že váš pes trpí ochorením obličiek, pečene, či artritídou, je potrebné konzultovať výber konkrétneho typu granúl s veterinárom.

Aké granule sú vhodné pre starších psov s ochorením obličiek?

Pre psov s ochorením obličiek sa odporúča zvoliť granule s nižším množstvom bielkovín. V tomto prípade by častokrát malo byť bielkovín ešte menej než v bežných granulách, o presnom množstve by ste sa mali poradiť s veterinárom.

Aké granule sú vhodné pre starších psov s ochorením pečene?

Psi s problémami pečene by sa mali vyhýbať potrave, ktorá obsahuje červené mäso, pretože sa v ňom nachádza priveľa fosforu.

Aké granule sú vhodné pre starších psov s artritídou?

Garnule pre psov s artritídou by nemali obsahovať obilniny, rafinované a inak upravované látky. Naopak, mali by obsahovať výživné prídavné látky ako glukosamín a chondroitín.

Ako správne krmiť psa?

Použité zdroje:

  1. https://www.nap.edu/resource/10668/dog_nutrition_final_fix.pdf
  2. https://www.applevalleyanimalhospital.com/site/blog/2021/12/15/geriatric-dog-care-the-best-dog-food-for-senior-dogs

Ktoré granule pre psov seniorov sú najlepšie? Vyberáme za Vás.

4 € 4 € 4 € 4 €
Prírodné a chutné krmivo s vysokým obsahom mäsa pre staršie psy malých a stredných plemien Prírodné a chutné krmivo s vysokým obsahom mäsa pre staršie psy malých a stredných plemien Prírodné a chutné krmivo s vysokým obsahom mäsa pre staršie psy malých a stredných plemien Prírodné a chutné krmivo s vysokým obsahom mäsa pre staršie psy malých a stredných plemien
Porovnat ceny Porovnat ceny Porovnat ceny Porovnat ceny
Do obchodu Do obchodu Do obchodu Do obchodu