Využite 10% zľavu na všetok tovarZískať zľavu 10%

Najlepšie hrebene a kefy pre psov – ako vybrať tú správnu?

Hrebene

Na udržanie krásnej, zdravej srsti každého psa je potrebné pravidelné česanie. Psom by sme mali vyčesávať srsť nielen po zašpinení alebo napadnutí blchami či kliešťami, ale aj v čase pĺznutia.

Pĺznutie je pre psov prirodzený jav, pri ktorom sa zbavujú starej, odumretej srsti, aby im mohla narásť nová, zdravá srsť. Niektoré plemená psov pĺznu sezónne v priebehu jari, iné celoročne. Aj množstvo vypĺznutej srsti sa líši podľa plemien. Najmä pri veľkých a silne pĺznucich plemenách môže nastať problém, keď pes za sebou po celom byte alebo dome zanecháva chlpy. Najlepší spôsob, ako tomu predísť, je kúpa správnej kefy na česanie.

Výber správnej kefy vám z pravidelného česania urobí príjemný rituál. Jej používanie by malo byť príjemné nielen pre vás, ale aj pre psa. Správna kefa alebo hrebeň vám pomôže skrátiť čas potrebný na vyčesávanie a čo najviac zredukovať pĺznutie. Naopak, s nevhodnou kefou dostatočne nevyčešete všetku odumretú srsť a pes bude po sebe naďalej zanechávať množstvo chlpov.

Najlepšie hodnotené kefy pre psov

Ako vybrať správnu kefu / hrebeň

Kefy a hrebene podľa dĺžky srsti

Dôležitým kritériom pri výbere kefy alebo hrebeňa je dĺžka srsti – rozlišujeme kefy pre krátkosrsté aj dlhosrsté plemená.

Kefy a hrebene podľa hustoty srsti

Pre psov s hustou srsťou odporúčame kefy a hrebene s kovovými hrotmi, ktoré efektívnejšie vyčešú nečistoty i zauzlené chlpy. Podobne je tomu pri hrubosrstých plemenách. Na bežnú údržbu krátkej srsti zasa postačia kefy s gumenými hrotmi.

Kefy podľa veľkosti psa

Niektoré kefy sa vyrábajú v rôznych veľkostiach – XS, S, M, L a XL podľa veľkosti, resp. váhy psa. Vyberte správnu veľkosť, aby počas česania kefa ergonomicky čo najlepšie priliehala ku koži psa. Menšie kefy sú vhodné aj pre mačky.

Kefy na mokrú a kefy na suchú srsť

Kefy na odstraňovanie nečistôt sa väčšinou používajú na mokrú srsť, kefy na odstraňovanie odumretých chlpov sú určené zväčša na suchú srsť. Existujú aj dvojaké kefy určené pre mokrú aj suchú srsť.

najlepsie kefy pre psov

Najčastejšie otázky

Aké kefy sú najlepšie pri pĺznutí?

Jedny z najlepších kief na trhu pre vyčesávanie vypĺznutej srsti sú kefy FURminator. Vďaka nerezovým hrotom vyčesávajú odumreté chlpy až z podsady, čiže spodnej časti srste. Pri pravidelnom česaní redukujú pĺznutie psa až o 90%. Oceľové hroty FURminatora sa pri česaní otáčajú, čím zabraňujú zaťahovaniu srsti a samotná kefa má zaoblené hrany, čo chráni psiu pokožku pred poranením. Vyrábajú sa vo viacerých typoch podľa veľkosti a dĺžky srsti cieľového plemena.

Ako často je potrebné psa česať?

Pĺznuceho psa pri pĺznutí musíte česať pravidelne, aspoň 1 – 2-krát do týždňa po dobu 10-20 minút.

Aké kefy a hrebene sú najlepšie na odstránenie splstnatenej srsti?

Niektoré typy srsti sú náchylnejšie na uzlenie, najmä hustá vlnitá a kučeravá srsť sa rýchlejšie zauzlí a splstnatie. Na jej udržiavanie sú najlepšie trimovacie hrebene a kefy s ohnutými štetinami.

Ako na správne trimovanie psa

Aké kefy sú najlepšie na odstraňovanie nečistôt?

Pri kúpaní psov je vhodné používať špeciálne kefy s dávkovačom šampónu. Pri česaní sa tak do srsti hneď dostáva šampón, čím ľahko a jednoducho odstránite nečistoty hlboko v srsti.

S čím psa česať pri napadnutí blchami alebo kliešťami?

Na vyčesávanie parazitov ako sú blchy a kliešte sú vhodné hrebene. Najlepšie sú tie s hustými oceľovými hrotmi.

Akú kefu zvoliť, ak sa pes nerád češe?

Namiesto kefy alebo hrebeňa môžete použiť aj rukavicu na česanie. Psy sú zvyčajne pri česaní rukavicou trpezlivejšie. Rukavice majú na jednej strane štetiny alebo hroty, rovnako ako kefa. Na výber sú rukavice s gumenými hrotmi, ktoré zároveň masírujú psiu pokožku. Rukavice s kovovými hrotmi zase efektívnejšie vyčesávajú zauzlenú srsť.

Aké sú najlepšie kefy pre psov s citlivou pokožkou?

Používanie kefy alebo hrebeňa s oceľovými hrotmi môže dráždiť pokožku psa, najmä v prípade plemien s riedkou a krátkou srsťou. Ak má váš miláčik citlivú pokožku, zvoľte kefy s mäkkými alebo gumovými hrotmi. Gumové výčnelky na niektorých kefách a rukaviciach okrem masáže aj priaznivo stimulujú tvorbu mazu a prispievajú tak ku krásne hladkej srsti a redukcii pĺznutia.

Ktoré hrebene sú najlepšie? Vyberáme za Vás.

2 € 2 € 2 € 4 €
Plastový hrebeň na vyčesávanie bĺch a kliešťov. Plastový hrebeň na vyčesávanie bĺch a kliešťov. Hrebeň na konečnú úpravu psov, mačiek a iných malých zvierat - multifunkčný hrebeň na úpravu. Kovový hrebeň pre psy s dlhšou srsťou
Porovnat ceny Porovnat ceny Porovnat ceny Porovnat ceny
Do obchodu Do obchodu Do obchodu Do obchodu