Využite 10% zľavu na všetok tovarZískať zľavu 10%

Najlepšie ohrádky pre psov - ako vybrať zábranu?

Ohrádky

Viacero milovníkov psov vyhľadáva ohrádku či zábranu pre psíky, pretože vynikajúco slúžia svojmu účelu. Nie sú vhodné iba pre šteniatka ale aj vtedy ak máte dvor a na ňom jedného či viac psíkov. Vďaka tomu sa môže váš psík hrať v bezpečnom priestore na záhrade aj v tom prípade, ak vy vychádzate na ulicu a mohol by vám vbehnúť pod auto. Niektoré ohrádky majú tiež zadné dvierka, aby si psík mohol urobiť svoju potrebu kedykoľvek. Prejdime však k bližším špecifikáciám a výhodám či nevýhodám zábran pre psíky.

Najlepšie ohrádky podľa hodnotení

Hlavné výhody a nevýhody ohrád pre psov

Jednou z najväčších výhod, ako sme už spomínali je samotná bezpečnosť zvieraťa. Ak je pes v ohrádke, nemôže utiecť či vybehnúť na ulicu. Zároveň má psík svoj vyhradený priestor, kde môže robiť všetko to, čo chce. Je to napríklad tiež veľkou výhodou v prípade, že máte doma hospodárske zvieratá, ktoré by sa mohli zbytočne psíka vydesiť.

V každom prípade sa určite nemusíte báť, že by bola takáto ohrada neestetická. Mnohé ohrádky sú veľmi pekné a štýlové. Vyrábajú sa v rôznych materiáloch, a tak si môžete vybrať takú, ktorá sa hodí práve na vašu záhradu.

Samozrejme, tam kde sú výhody, je vždy aj niekoľko malých nevýhod. Jednou z tých najväčších je pochopiteľne náklad. Aj keď takáto ohrada nie je práve najdrahšia, určite bude potrebné niečo investovať. Je rozdiel v profesionálne namontovaných plotoch a zase rozdiel v menších zábranách. Na druhej strane, ak máte menší dvor, môže vám takáto ohrada skracovať priestor, v ktorom sa môžete pohybovať. V tomto prípade však majú výhody jednoduché zábrany, ktoré nezaberú veľký priestor.

Materiály na ohrady pre psov

Výber materiálu môže byť rôzny. Tie najjednoduchšie sú vyrobené z drôteného pletiva, ktorý je práve tou lacnejšou verziou, hoci nie práve tou najjestetickejšou. Ďalším typom sú vinylové alebo kovové zábrany, ktorých výhoda je predovšetkým tá, že sú odolnejšie. Drevené ploty sú krajšie, ale nie sú zase ideálne pre väčšie plemená.

Tieto materiály sú ideálne, ak chcete, aby mala vaša ohrada pevný základ. Skvelou správou však je, že takéto tradičné ohrady nie sú jediným spôsobom, ako udržať svojho psa v bezpečí. Sú aj alternatívne a podstatne lacnejšie alternatívy zábrad, ktoré možno budú vhodné práve pre vašeho psíka:

Modulárne ploty

Sú skvelou alternatívou ohrady a poskytujú podobné benefity, sú však cenovo dostupnejšie. Taktiež sa jednoduchšie inštalujú a môžu byť hotové za niekoľko hodín. Sú maximálne flexibilné a využiteľné, a to vďaka svojej konštrukcii. Môžete ich použiť na uzavretie takmer akéhokoľvek priestoru, ktorý máte k dispozícii, bez ohľadu na veľkosť alebo tvar. Tiež sa prispôsobujú postupne tomu, ako váš psík postupne rastie. Majú tvar štandardných plotov, ktoré sú najčastejšie umiestnené priamo do zeme.

Neviditeľné ohrady pre psov

Neviditeľné ploty pre psov sú alternatívnou možnosťou medzi mnohými majiteľmi, ktorí si neželajú mať na svojom dvore fyzický plot.

Takýta zábrana môže fungovať dvomi rôznymi spôsobmi:

  • niektoré obsahujú bezdrôtovú jednotku rádiového signálu, ktorá vysiela kruhovú obvodovú zónu okolo vášho dvora;
  • Iné zahŕňajú drôtovú jednotku, ktorá vyžaduje, aby ste vykopali priekopu okolo obvodu vášho dvora alebo tej oblasti, ktorú chcete ohradiť. Dlhý drôt sa potom umiestni do výkopu a zakope.

Váš psík je následne vybavený špeciálnym obojkom a dostáva príkazy rôznej intenzity. Do areálu sa zároveň väčšinou umiestňujú malé body, aby sa psík mohol vizuálne orientovať, kde je hranica. Tú však časom môžete odstrániť. Treba však uviesť, že rádiové jednotky sa nedajú prispôsobiť rôznym tvarom záhrad. Bezdrôtové jednotky majú zase veľkú výhodu v tom, že ich môžete preniesť a využijete ich napríklad pri kempovaní.

Ako sa bude psík približovať ku hranici, obojok začne vydávať mierny signál, ktorý sa bude zvyšovať postupne, ako sa bude blížiť ku hranici. To ho odradí od jej prekročenia. Tieto zábrany sú vhodnejšie pre väčšie plemená a zároveň pre psíkov, ktorí sami od seba nemajú tendenciu utekať a slúžia iba ako pripomienka hraníc. Pri tomto type ohradenia nikdy nezabúdajte na tréning, aby psa zábrana zbytočne netraumatizovala.

Vonkajšie ohrádky

Mnoho výrobcov vyrába malé oplotené ohrady, ktoré možno jednoducho umiestniť na váš dvor. To eliminuje potrebu stavať trvalé oplotenie a tiež to znamená, že ohrádku alebo chovateľskú búdu môžete presúvať po svojom dvore. Väčšina z takýchto ohrád je postavených z reťazového oplotenia, ale existuje niekoľko ďalších možností.

Treba však rátať s tým, že tieto zábrany sa zriedka dodávajú vo veľkostiach dostatočne veľkých na to, aby dali veľkým psom priestor na beh, ale malým psom zvyčajne poskytnú dostatok priestoru na cvičenie. Sú k dispozícii v rôznych výškach, takže zvyčajne nájdete ten, ktorý bude vyhovovať vášmu štvornohému miláčikovi, ktorý napríklad skáče.

Faktory na zváženie pri výbere zábrany pre psa

Faktorom, ktoré musíte zvážiť pri výbere zábrany pre psíka je pomerne veľa. Vždy je to však v prvom rade otázkou veľkosti a samotnej aktivity vášho psíka. Samozrejme, netreba prízvukovať, že nie je dobré, ak je psík dlhodobo zavretý v malom priestore. Zvážte však tieto faktory:

  • Účel, ktorý chcete pri výbere zábrany dosiahnuť – chcete, aby mal psík stále dostatočný výbeh alebo ho len potrebujete na určitú časť dňa umiestniť do vyhradeného priestoru,
  • vek, veľkosť, plemeno a úroveň aktivity vášho psa a tiež to, ako vysoko dokáže vyskočiť,
  • zvážte tiež, či hrabe alebo skôr nie,
  • chcete prenosnú alebo neprenosnú zábranu a aký priestor by mala zaberať,
  • jej samotná cena.

Ohrádka, či zábrana pre štvornohých miláčikov sú skvelým spôsobom, ako skombinujete fakt, že chcete psíkovi dopriať aspoň malý pohyb počas celého dňa a zároveň to, že potrebujete na svojom dvore určitý priestor aj pre seba či pre návštevy.

Ktoré ohrádky sú najlepšie? Vyberáme za Vás.