Využite 10% zľavu na všetok tovarZískať zľavu 10%

Najlepšie bazény pre psov - ako vybrať?

Bazény pre psov

Chcete pre vášho štvornohého miláčika to najlepšie? Horúce mesiace sú pre psíkov niekedy rovnako náročné ako pre ľudí, preto stojí za zváženie, aby ste aj jemu vybrali niečo, v čom sa príjemne schladí. Preto vám v tomto článku poradíme, ako vyberiete najlepšie bazény pre psy. Tie sú bez akýchkoľvek problémov vhodné pre šteniatka aj pre väčšie psy. Okrem toho, že prinášajú osvieženie, relax a kúpeľ, sú tiež vhodné pre svaly a kĺby.

Najlepšie bazény podľa hodnotení

Výhody bazénov pre psov

Bazény majú pre psov niekoľko nepopierateľných výhod, a to v prvom rade tú, že dokážu osviežiť pred horúčavami. Práve tieto bazény sú špeciálne vyrobené tak, aby slúžili potrebám a zároveň zohľadňovali dispozície zvieraťa. Medzi tie najväčšie výhody patrí:

  • tieto bazény sú špeciálne navrhnuté tak, aby pazúry zvierat neprepichli bazén,

  • bazén sa môže stať niečím ako je ihrisko a miesto pre aktivity zvieraťa,

  • môže slúžiť ako priestor, kde vášho miláčika ostriháte alebo mu upravíte pazúriky,

  • ochrana pred vysokými teplotami,

  • zabezpečenie dennej aktivity zvieraťa a cvičenie.

Druhy bazénov pre psov

V praxi sa najčastejšie stretnete so 4 základnými druhmi, ktoré sa vyznačujú rôznymi veľkosťami, ale tiež tvarmi, materiálmi, alebo aj funkciami a spôsobmi použitia. Poďme si teda bližšie popísať, čím sa jednotlivé druhy vyznačujú.

Skladacie bazény

Takéto bazény sú jedny z najobľúbenejších na trhu. Bazény pre psy, ktoré sú skladacie sú prenosné, ľahko skladovateľné a rozložiteľné. Tento druh bazéna sa dá pripraviť za pár minút a nie je k nemu potrebná ani montáž či nafukovanie. Ideálny bude pre kohokoľvek, kto napríklad nemá príliš veľa priestoru na skladovanie alebo pre tých, ktorí ho chcú využívať aj na cestách.

Zvyčajne býva na bočnej strane takéhoto bazénu umiestnená aj zátka, ktorá uľahčuje vypúšťanie a výmenu vody. Materiálom je zvyčajne PVC, ktorý je šetrný k pokožke a odoláva tiež poškriabaniu. Dostanete ho aj v rôznych veľkostiach, ako je napríklad M, L, XL či XXL, takže bez problémov vyhovejú akémukoľvek druhu psieho plemena. Tento bazén môžete v konečnom dôsledku aj mimo letného obdobia hravo využívať ako vaňu pre zvieratá.

Plastové bazény

Je navrhnutý podobne ako ten skladací. Hlavný rozdiel je však však v tom, že tento je vyrobený z polypropylénu a nedá sa rozložiť. Zvyčajne sa však dodáva aj s vypúšťacou zátkou. Je vhodný predovšetkým pre malé plemená ako je pudel či bišónik alebo pre šteniatka.

Nafukovacie bazény pre psov

Sú jednou z obľúbených možností pre majiteľov štvornohých miláčikov. Tieto bazény sú zvyčajne vyrobené z PVC, majú vypúšťaciu zátku a rýchly systém vypúšťania vody. Jednou z ich nevýhod je, že sa musia pri každom použití nafukovať, ale na druhej sú skladné podobné ako skladacie bazény. Jeho cena je však zvyčajne o niečo nižšia.

Bazén s rozprašovaním

Vo svojej podstate v tomto prípade ani tak nehovoríme o bazéne. Ide skôr o podložku, ktorá má funkciu rozprašovania. Tento bazén má určitú hĺbku a tiež funkciu striekania vody. Keď ho teda naplníte vodou, vďaka tlaku voda tečie z mikropórov smerom k stredu podložky. Preto tento bazén slúži skôr ako ovlaženie, ale nie je vhodný na plávanie. Jeho veľkosť je dostatočne veľká, aby sa doň zmestil pes rôznych veľkostí a použitým materiálom je zvyčajne PVC.

Čo ešte treba zohľadniť pri výbere bazéna pre psov?

Ak ste sa rozhodli zaobstarať bazén pre svojho 4-nohého člena rodiny, prinášame vám niekoľko ďalších dôležitých faktorov, ktorým treba venovať pozornosť.

Trvanlivosť bazéna

Nič netrvá večne, ale každý bazén by určite mal niečo vydržať. Tie lacnejšie verzie vydržia vždy o niečo kratšie ako tie drahšie. O jeho trvanlivosti rozhoduje hlavne materiál. Zvážte:

  • Polyuretán – je ideálne pre ťažšie a väčšie psíky,

  • PVC ide o pevný a flexibilný materiál, je vynikajúci pre skladacie bazény

  • Polypropylén (PP): jeho výhodou je, že je ľahký, odolný, využíva sa hlavne pri plastových bazénoch

Veľkosť

Je jasné, že aj veľkosť je veľmi dôležitým faktorom pri výbere bazéna. Popri tomto faktore sa tiež zamyslite nad tým, či chcete, aby bazén slúžil iba na osvieženie alebo aj na kúpanie a plávanie? Podľa toho vhodne vyberiete samotnú veľkosť. Ak chcete, aby sa v ňom psík iba ovlažil, bude stačiť menší bazén a opačne. Mnoho bazénov pre psov sa však dodáva vo viacerých veľkostiach, takže je jednoduchšie vybrať si tú vhodnú pre vášho psa.

Prístup do bazéna

V prípade šteniatka alebo menšieho psíka bude možno potrebné, aby ste ho sami vložili a vyložili z bazéna. Zvážte napríklad umiestnenie schodíkov či rampy. Veľké plemená bez problémov bazén aj preskočia.Ak bývate v byte na schladenie psa vám najlepšie poslúži chladiaca podložka pre psov.


Čo je pre kúpaním psa dôležité?

Dbajte na to, aby mala voda v bazéne prijateľnú teplotu. Nech nie je príliš studená a naopak, ani príliš horúca. Tiež nie je ideálne, ak je pes v bazéne príliš dlho. Pred prvým kúpaním môže mať psík istú nedôveru pred bazénom a strach priblížiť sa k vode. Ak je toto aj váš prípad, nechajte mu priestor, nech sa k nej sám priblíži. Môžete ho prípadne postriekať kvapkami alebo ho zdvihnúť a nechať ho dotknúť sa vody.

Aj počas pobytu v bazéne sa s ním hrajte. Samozrejme, aj psíkovia potrebujú svoj oddych, preto dbajte na jeho individuálne potreby, avšak v inom prípade sa môžete s ním hrať, hádzať mu loptičku, vďaka čomu bude šťastný.

Už ste si vybrali? Vzhľadom na horúce teplé mesiace bude bazén pre psa nepochybne skvelou investíciou a pohybovou aktivitou pre každého štvornohého priateľa.

Ktoré bazény pre psov sú najlepšie? Vyberáme za Vás.

22 € 27 € 48 €
Čistiaca a sprchovacia súprava 5v1 pre psov Okrúhla sprcha pre psov 40x36cm Bazén sa dá v okamihu rozložiť a zložiť.
Porovnat ceny Porovnat ceny Porovnat ceny Porovnat ceny
Do obchodu Do obchodu Do obchodu Do obchodu