Využite 10% zľavu na všetok tovarZískať zľavu 10%
Granule pre kastrované mačky

Ako vybrať granule pre kastrované mačky

Ako vybrať granule pre kastrované mačky

Kastrované mačky majú špecifické potreby výživy, ktoré sa líšia od tých nekastrovaných. Správna strava je pre ne kľúčová, aby si udržali dobré zdravie a ideálnu váhu. V tomto článku sa pozrieme na to, ako vybrať najlepšie granule pre vašu kastrovanú mačku.

1. Zohľadnite potrebu nižšieho energetického príjmu

Kastrované mačky majú tendenciu mať nižší metabolizmus a menej aktivity v porovnaní s nekastrovanými mačkami. To znamená, že potrebujú granule s nižším energetickým obsahom, aby sa predišlo nadváhe. Vyberte granule označené ako "pre kastrované mačky" alebo "low-calorie," ktoré sú navrhnuté tak, aby spĺňali tieto potreby.

2. Kontrolujte obsah tuku a bielkovín

Granule pre kastrované mačky by mali mať nižší obsah tuku, aby sa predišlo prebytočnej hmotnosti. Zároveň by mali obsahovať dostatok bielkovín, aby udržali svalovú hmotu mačky. Optimálny pomer tuku a bielkovín sa môže líšiť v závislosti od veku a aktivity vašej mačky, takže sa poraďte so veterinárnym lekárom.

3. Zvážte granule s ovládaným príjmom

Ak má vaša mačka tendenciu prejedať sa granulami, môžete zvážiť granule s ovládaným príjmom. Tieto granule sú navrhnuté tak, aby mačka nemohla pristupovať k jedlu neobmedzene. Môžu byť vo forme špeciálnych miskov alebo automatických krmidiel.

4. Hľadajte granule s doplnkom vlákniny

Vláknina je dôležitou súčasťou stravy kastrovaných mačiek, pretože pomáha udržiavať tráviaci systém v dobrej kondícii a zabraňuje problémom s trávením. Vyberte granule s pridaným vláknom, ako sú napríklad hrášok alebo celé obilniny.

5. Rovnováha výživy

Je dôležité pamätať na to, že granule by mali byť súčasťou vyváženej stravy vašej mačky. Doplňte granule čerstvým mäskom, rybami, ovocím a zeleninou, aby sa zabezpečil dostatočný príjem všetkých potrebných živín.

6. Konzultujte s veterinárnym lekárom

Skonzultujte sa so svojím veterinárnym lekárom, aby ste získali odporúčanie týkajúce sa výberu granúl pre vašu konkrétnu mačku. Veterinár vám môže odporučiť granule, ktoré budú zohľadňovať vek, váhu, zdravotný stav a individuálne potreby vašej mačky.

Výber správnych granúl pre kastrovanú mačku môže mať významný vplyv na jej zdravie a pohodu. Sledujte obsah tuku, bielkovín a vlákniny a dbajte na vyváženú stravu. Nezabudnite na konzultáciu s veterinárnym lekárom, ktorý vám môže poskytnúť osobné odporúčania pre vašu mačku.

Náš názor na granule pre kastrované mačkyVýhody granulí pre kastrované mačky

  • Granule pre kastrované mačky sú navrhnuté tak, aby poskytovali všetky potrebné živiny, ktoré sú potrebné pre zdravý život mačky.
  • Granule pre kastrované mačky sú obvykle vyrobené z vysoko kvalitných surovín, ktoré sú vhodné pre mačky s oslabenou imunitou.
  • Granule pre kastrované mačky sú obvykle navrhnuté tak, aby zabránili prejedaniu a zabezpečili, aby mačka dostala správnu váhu.
  • Granule pre kastrované mačky sú obvykle vyrobené s prísadami, ktoré pomáhajú udržiavať mačku hydratovanú.


Nevýhody granulí pre kastrované mačky

  • Granule pre kastrované mačky môžu byť drahšie ako bežné granule pre mačky.
  • Granule pre kastrované mačky môžu mať vyšší obsah tuku, takže je dôležité, aby ste sledovali, koľko mačka konzumuje.
  • Granule pre kastrované mačky môžu mať nižší obsah vlákniny, čo môže viesť k problémom s trávením.
  • Granule pre kastrované mačky môžu mať vyšší obsah soli, čo môže viesť k problémom s obličkami.
Produkty z kategórie granule pre kastrované mačky

Calibra Cat Verve GF Sterilised Chicken&Turkey 750g
Kompletné krmivo s vysokým obsahom čerstvého mäsa bez obilnín - s kuracím a morčacím mäsom - pre sterilizované a kastrované mačky. Čerstvé kuracie mäso tvorí 27 % celkového obsahu. Bielkoviny v recepte sú z 86 % živočíšneho pôvodu....

Calibra Cat Verve GF Sterilizovaný sleď 750g
Kompletné krmivo bez obilnín s vysokým obsahom čerstvého rybieho mäsa pre sterilizované a kastrované mačky. Čerstvé mäso zo sleďa a lososa tvorí 29 % celkového obsahu. Bielkoviny v recepte sú zo 75,4 % živočíšneho pôvodu. Okrem toho...

Hill's Feline VE Dry Young Adult Neutered Chicken 250g
krmivo pre mladé dospelé mačky s kuracím mäsom, pomáha vašej mačke dosiahnuť a udržať si ideálnu hmotnosť po kastrácii.Prečítajte si aj naše ďalšie články


Peter Nižnanský

Peter Nižnanský

Milovník psov a vášnivý chovateľ exotických pavúkov