Využite 10% zľavu na všetok tovarZískať zľavu 10%

Granule pre Jacka Russella

Granule pre Jacka Russella

Granule pre Jacka Russella

Aké sú najvhodnejšie granule pre Jack Russella? Tak ako u človeka, aj výživa u tohto plemena je nesporne veľmi dôležitá pre jeho zdravý a dlhý život. Preto treba pri výbere granúl zvážiť všetky potreby tohto psíka.

Jack Russell sa zaraďuje medzi nízkonohých teriérov. Srsť môže mať hladkú, dlhú alebo hrubú. V dospelosti dosahuje hmotnosť do 7kg.

Výber vhodných granúl pre vášho psa môže veľkou mierou ovplyvniť dĺžku jeho života a hlavne kvalitu života. Keď psovi zabezpečíte vyvážené granule ktoré obsahujú všetky potrebné látky na jeho vývin.
Základné živiny, ktoré by mali byť v krmive pre psy: minerálne látky, bielkoviny, sacharidy, tuky, vitamíny a vláknina.

Granule pre šteniatko Jack Russella

Treba dbať na stravu bohatú na minerály, aby vývin šteniatka prebiehal v norme. Granule pre šteňatá by mali spĺňať vysoké nároky na výživu ktoré vychádzajú z potrieb rýchlo rastúceho organizmu šteniatka. Krmivo pre šteňatá musí mať primerane vysoký obsah metabolizovateľnej energie.


Pre šteniatka odporúčame tieto granule

Granule pre dospelého Jack Russella

Dospelý pes tohto plemena je veľmi aktívny, a preto treba dbať o dostatok energie v strave. Základom správnej výživy tohto plemena: udržiavanie váhy pomocou veľmi dobrej stráviteľnosti potravy bez veľkého prídavku tukov, skrášlenie kože a srsti prídavkom základných mastných kyselín, nevyhnutných aminokyselín a vitamínu. Granule ideálne pre Jack Russella by mali korešpondovať s nasledovnou skladbou: 25 % proteínov, 15 % tukov, 2,5% vláknina, 1,5 % vápnika, 1 % fosforu.


Pre dospelého psa odporúčame nasledovné granule

Granule pre starého Jack Russella

V tomto období sú psy náchylné na priberanie na váhe, stravu musíme dávkovať v menších porciách. Granule pre psov seniorov musia byť ľahko stráviteľné a mali by obsahovať zníženú hladinu bielkovín, tukov a energetickej zložky a tak zohľadňuje znížený metabolizmus


Pre starého psa odporúčame tieto granule

Obľúbenosť granúl u tohto plemena: 4.8/5 - 223 hlasov


Peter Nižnanský

Peter Nižnanský

Milovník psov a vášnivý chovateľ exotických pavúkov