Granule pre Boxera

Granule pre Boxera

Granule pre amerického staforda

Aké sú najvhodnejšie granule pre Boxera? Tak ako u človeka, aj výživa u Boxera je nesporne veľmi dôležitá pre jeho zdravý a dlhý život. Preto treba pri výbere granúl zvážiť všetky potreby tohto psíka.

Boxer je charakterizovaný ako služobný pes, ale je to aj výborný priateľ do rodiny s deťmi. V dospelosti dosahuje hmotnosť až 30kg. Je vhodný aj ako strážny pes, no jeho výchova je náročná.

Výber vhodných granúl pre vášho psa môže veľkou mierou ovplyvniť dĺžku jeho života a hlavne kvalitu života. Keď psovi zabezpečíte vyvážené granule ktoré obsahujú všetky potrebné látky na jeho vývin.
Základné živiny, ktoré by mali byť v krmive pre psy: minerálne látky, bielkoviny, sacharidy, tuky, vitamíny a vláknina.

Granule pre šteniatko Boxera

V tomto období treba dbať hlavne na to,aby bolo krmivo bohaté na živiny potrebné pre správny rast a vývin tela. Granule pre šteňatá by mali spĺňať vysoké nároky na výživu ktoré vychádzajú z potrieb rýchlo rastúceho organizmu šteniatka. Krmivo pre šteňatá musí mať primerane vysoký obsah metabolizovateľnej energie.


Pre šteniatka odporúčame tieto granule

Granule pre dospelého Boxera

Dospelý boxer je veľmi aktívny, čomu je potrebné prispôsobiť stravu bohatú na energiu a živiny. Základom správnej výživy Boxera je: udržiavanie váhy pomocou veľmi dobrej stráviteľnosti potravy bez veľkého prídavku tukov, skrášlenie kože a srsti prídavkom základných mastných kyselín, nevyhnutných aminokyselín a vitamínu. Granule ideálne pre Boxera by mali korešpondovať s nasledovnou skladbou: 25 % proteínov, 15 % tukov, 2,5% vláknina, 1,5 % vápnika, 1 % fosforu.


Pre dospelého psa odporúčame nasledovné granule

Granule pre starého Boxera

V tomto období pes už nie je natoľko aktívny, a preto treba dávkovať menšie porcie stravy. Granule pre psov seniorov musia byť ľahko stráviteľné a mali by obsahovať zníženú hladinu bielkovín, tukov a energetickej zložky a tak zohľadňuje znížený metabolizmus


Pre starého psa odporúčame tieto granule

Obľúbenosť granúl u tohto plemena: 4.2/5 - 942 hlasovProdukty z kategórie

Brit Premium Dog by Nature Sport 3kg
Prírodné a chutné krmivo s vysokým obsahom mäsa pre psy s vysokou a extrémnou fyzickou záťažou alebo pre psy v rekonvalescencii na zabezpečenie dostatočného množstva energie


Nutron Prodac tablety 100ml 60g
Kompletné krmivo vo forme tabliet pre bylinožravé dnové krmivá. Neznečisťuje vodu v akváriu. 100 ml - 60 g balenie

Posteľ NAOMI Round quilted pink Zolux
Pohodlný okrúhly pelech pre mačky z mäkkej a hodvábnej srsti. Rozmery: 422x422x178 mm

Royal Canin Veterinary Health Nutrition Cat URINARY S/O vrecko in Loaf - 85g
Produktový rad Cat Urinary je určená pre mačky trpiace ochorením močových ciest. Špeciálne veterinárna diéta v podobe kapsičky pre dospelé mačky trpiace ochorením močových ciest. Ochorenie močových orgánov môže u mačiek viesť až...

Prečítajte si aj naše ďalšie články


Peter Nižnanský

Peter Nižnanský

Milovník psov a vášnivý chovateľ exotických pavúkov