Využite 10% zľavu na všetok tovarZískať zľavu 10%

Labradorský retríver a jeho kŕmenie, krmivo

Labradorský retríver a jeho kŕmenie, krmivo

Labradorsky retriever

Ako správne kŕmiť labradora? Tak ako u človeka, aj výživa u Labradorského retrívera je nesporne veľmi dôležitá pre jeho zdravý a dlhý život.

Základné princípy správneho kŕmenia labradorského retrievera

 • každý pes musí mať svoju misku ktorú po každom kŕmení treba umyť
 • medzi kŕmením a záťažou uplynuli minimálne dve hodiny
 • pes mal stále dostatok čerstvej vody
 • posledné kŕmenie by mal dostať najneskôr o 18:00
 • po kŕmení si pes odpočinul, lebo pohyb spomaluje trávenie
 • dospelý pes by mal mať 1x za týždeň pôst, pozitívne to ovplyvňuje jeho zdravotný stav
 • Labrador musí mať dostatok mäsa ktoré je obsiahnuté v kvalitných granuliach
 • do potravy nikdy neridávajte spálený olej, nezabudnite pridať vitamíny a minerálne látky
 • krmivo by malo obsahovať dostatok bielkovín a minerálnych látok, príležitostne pridávajte tuky obsahujúce nenasýtené mastné kyseliny (rastlinné tuky, varené alebo pečené sacharidy, pivné alebo pekárske kvasnice – droždie, surové alebo varené vajcia)
 • dávajte psovi také množstvo potravy, aby ostal štíhly.
 • kŕmte psa vždy v rovnakom čase, na rovnakom mieste, z rovnakej misky. Krmivo by malo mať izbovú teplotu.

Kŕmenie šteniatka labradorského retrívera

Vždy sa opýtajte predajcu psíka, ako ho máte na začiatku kŕmiť. Iste vám poradí, ako zvládnuť prvý týždeň. Pri ďalšom kŕmení šteniatka musíme vychádzať z jeho schopnosti stráviť určitú potravu. Aj tie najlepšie normy môžu niekdy naraziť na zažívaciu neznášanliovosť inak vyváženej potravy.

Ak kŕmite šteňa labradora, začínajte tekutou potravou ráno, končite tuhou najneskôr o 18. hodine. Po poslednom kŕmení už šteňa nedostane jesť ani piť, aj keď sa vám zdá smädné či hladné. Inak sa čistotnosti nenaučí. Šteniatku sa snažte podávať zvýšený prísun proteínov a dbajte na ich vysokú kvalitu. Mladý Labrador je citlivejší na prísun proteínov, pri ich nedostatku môže nastať spomalenie alebo zhoršenie rastu a nenapraviteľné chyby v stavbe tela.

Dbajte na prísun fosforu a vápnika, aby ste zabránili prípadnej osteofibróze, čo je ochorenie kostí. Hrozí to hlavne šteniatkam živených domácou stravou alebo výhradne mäsom. Šteňa nesmie jesť ani veľmi veľa, ani veľmi málo. Neprekrmujte ho pod zámienkou, že mu urobíte radosť. Mohlo by príliš pribrať a v dospelosti by Labrador trpel obezitou. Rast je nadôležitejšou fázou a podmieňuje život šteniatka. V tomto období preto dbajte na kvalitnú potravu.

Granule pre šteniatka Labradora

Granule pre šteniatka LabradoraKrmivo vhodné pre Labradorov do 5teho mesiaca je Kennels favourite, Puppy za studena lisovaná kompletná a vyvážená super prémiová suchá strava.

Bez konzervačných látok, bez syntetických vitamínov a aróm, obsahujúce vlákninu, bez lepku, obohatená o glukosamin a chondroitin, S vyváženým obsahom fosforu a vápnika a navyše so skvelou chuťou.

Kŕmenie dospelého Labradorského retrívera

Labrador s granulamiZákladným znakom správnej výživy je:udržiavanie váhy pomocou veľmi dobrej stráviteľnosti potravy bez veľkého prídavku tuko, vskrášlenie kože a srsti prídavkom základných mastních kyselín, nevyhnutných aminokyselín a vitamínu.

Každá dávka pre labradora musí byť zložená tak, aby približne korešpondovala s naseldujúcou skladbou: 25 % proteínov, 15 % tukov, 2,5% vláknina, 1,5 % vápnika, 1 % fosforu.

Granule pre dospelého labradora

Granule pre starého Labradora

Kennels favourite, Adult dog je založené na hydinovom mäse a ryži, a je vyrábaný v súlade s prísnymi holandskými normami. Ideálna rovnováha vápnika (Ca) a fosforu (P) pomáha pri rozvoji silných zubov a kostí.

Vysoká výživová hodnota ,optimálna aróma ,rýchla stráviteľnosť ,rýchle zlepšenie stavu ,znižuje riziko osteoartrózy ,ideálny pomer zložiek, vitamínov, a minerálnych látok ,maximálna vitalita ,minimálne riziko na močové kameňe

Kŕmenie starého labradorského retrívera

O starom labradorovi hovoríme zhruba v jeho 8. - 9. roku života, kedy sa schopnosť regenerovať (stres, choroby) zmenšuje. Je dokázané, že zlé kŕmenie v tomto veku má priamy vplyv na zrýchlenie starnutia psa. Potravinová dávka starého labradora by mala vyhovovať nasledujúcim pravidlám: kvalitatívne by mala byť znížená o 20 %, nakoľko je fyzická aktivita obmedzená. Ak je váš pes ale v tomto veku rovnako vitálny a čulý ako pred tým, nemusí to platiť pomer proteínov by mal byť zvýšený na 28 % (sú názory, že proteíny treba naopak znížiť, ale nie je to tak. Iba pri problémoch s obličkami a pečeňou) zvíšte prísun vlákniny a vitamínov, aby bola zabezpečená dobrá činnosť čriev.

Granule pre starého Labradora

Granule pre starého Labradora

Kennels favourite, Lamb & Rice je nízko energetické krmivo (s nízkym obsahom tuku a vysokým obsahom vlákniny), ktoré stabilizuje svalovú hmotu počas chudnutia. LAMB & RICE ponúka vysoký obsah bielkovín.

LAMB & RICE je kompletné krmivo, ktoré stabilizuje telesnú hmotnosť alebo pomáha udržiavať normálnu telesnú hmotnosť psov s tendenciou k rozvoju nadváhy

Granule pre starého labradora s nadváhou

Granule pre starého labradora s nadváhou

Ideálne krmivo pre labradora s tendenciou k rozvoju nadváhy, napríklad z dôvodu sterilizácie alebo kastrácie. Ideálne pre psov, u ktorých sa môže vyskytnúť obezita. Kennels favourite, 21% Expanded je nízko energetické krmivo (s nízkym obsahom tuku a vysokým obsahom vlákniny). 21% EXPANDED je efektívne riešenie na problémy s obezitou.

Výhody superprémiového Kennels favourite krmiva pre labradorského retrievera

 • vysoko kvalitné značkové krmivá
 • krmivo je vyrobené z veľmi kvalitných, výberových surovín
 • rastlinné a živočíšne zložky sú priamo z produkcie výrobcov alebo sú získavané z kvalitných, preverených zdrojov
 • vysoká energetická hodnota
 • vysoká stráviteľnosť
 • nižšie denné kŕmne dávky
 • hlavným podielom je živočíšna zložka

Granule pre labradorov sú veľmi dôležité a ovplyvňujú ich zdravotný stav, preto treba dobre zvážiť ich výber.
Odporúčame tieto kvalitné granule pre labradorov


Peter Nižnanský

Peter Nižnanský

Milovník psov a vášnivý chovateľ exotických pavúkov