Využite 10% zľavu na všetok tovarZískať zľavu 10%

Granule pre Dobermana

Granule pre Dobermana

Granule pre Dobermana

Aké sú najvhodnejšie granule pre Dobermana? Tak ako u človeka, aj výživa u tohto plemena je nesporne veľmi dôležitá pre jeho zdravý a dlhý život. Preto treba pri výbere granúl zvážiť všetky potreby tohto psíka.

Toto nemecké plemeno sa pôvodne využívalo ako strážca, ochranca. V dospelosti dosahuje hmotnosť 30-40kg. Doberman je veľký, silný a svalnatý pes. Má krátku a tvrdú srsť. Vyžaduje si veľmi veľa pohybuje e neuspokojí sa len s prechádzkou.

Výber vhodných granúl pre vášho psa môže veľkou mierou ovplyvniť dĺžku jeho života a hlavne kvalitu života. Keď psovi zabezpečíte vyvážené granule ktoré obsahujú všetky potrebné látky na jeho vývin.
Základné živiny, ktoré by mali byť v krmive pre psy: minerálne látky, bielkoviny, sacharidy, tuky, vitamíny a vláknina.

Granule pre šteniatko Dobermana

V tomto období je dôležitý správny vývin kostí,  a práve z tohto dôvodu je potrebné prispôsobiť stravu požiadavkám. Granule pre šteňatá by mali spĺňať vysoké nároky na výživu ktoré vychádzajú z potrieb rýchlo rastúceho organizmu šteniatka. Krmivo pre šteňatá musí mať primerane vysoký obsah metabolizovateľnej energie.

Granule pre dospelého Dobermana

Keďže sa jedná o pohybovo vľmi aktívneho psa, je potrebné tomu prispôsobiť najmä stravu. Základom správnej výživy Dobermana je: udržiavanie váhy pomocou veľmi dobrej stráviteľnosti potravy bez veľkého prídavku tukov, skrášlenie kože a srsti prídavkom základných mastných kyselín, nevyhnutných aminokyselín a vitamínu. Granule ideálne pre Dobermana by mali korešpondovať s nasledovnou skladbou: 25 % proteínov, 15 % tukov, 2,5% vláknina, 1,5 % vápnika, 1 % fosforu.

Granule pre starého Dobermana

V tomto období sa znižuje potreba potravy. Dostavujú sa sklony k tlstnutiu, ktoré je potrebné korigova ť správnou stravou. Granule pre psov seniorov musia byť ľahko stráviteľné a mali by obsahovať zníženú hladinu bielkovín, tukov a energetickej zložky a tak zohľadňuje znížený metabolizmus


Peter Nižnanský

Peter Nižnanský

Milovník psov a vášnivý chovateľ exotických pavúkov