Granule pre Dobermana

Granule pre Dobermana

Granule pre Dobermana

Aké sú najvhodnejšie granule pre Dobermana? Tak ako u človeka, aj výživa u tohto plemena je nesporne veľmi dôležitá pre jeho zdravý a dlhý život. Preto treba pri výbere granúl zvážiť všetky potreby tohto psíka.

Toto nemecké plemeno sa pôvodne využívalo ako strážca, ochranca. V dospelosti dosahuje hmotnosť 30-40kg. Doberman je veľký, silný a svalnatý pes. Má krátku a tvrdú srsť. Vyžaduje si veľmi veľa pohybuje e neuspokojí sa len s prechádzkou.

Výber vhodných granúl pre vášho psa môže veľkou mierou ovplyvniť dĺžku jeho života a hlavne kvalitu života. Keď psovi zabezpečíte vyvážené granule ktoré obsahujú všetky potrebné látky na jeho vývin.
Základné živiny, ktoré by mali byť v krmive pre psy: minerálne látky, bielkoviny, sacharidy, tuky, vitamíny a vláknina.

Granule pre šteniatko Dobermana

V tomto období je dôležitý správny vývin kostí,  a práve z tohto dôvodu je potrebné prispôsobiť stravu požiadavkám. Granule pre šteňatá by mali spĺňať vysoké nároky na výživu ktoré vychádzajú z potrieb rýchlo rastúceho organizmu šteniatka. Krmivo pre šteňatá musí mať primerane vysoký obsah metabolizovateľnej energie.

Granule pre dospelého Dobermana

Keďže sa jedná o pohybovo vľmi aktívneho psa, je potrebné tomu prispôsobiť najmä stravu. Základom správnej výživy Dobermana je: udržiavanie váhy pomocou veľmi dobrej stráviteľnosti potravy bez veľkého prídavku tukov, skrášlenie kože a srsti prídavkom základných mastných kyselín, nevyhnutných aminokyselín a vitamínu. Granule ideálne pre Dobermana by mali korešpondovať s nasledovnou skladbou: 25 % proteínov, 15 % tukov, 2,5% vláknina, 1,5 % vápnika, 1 % fosforu.

Granule pre starého Dobermana

V tomto období sa znižuje potreba potravy. Dostavujú sa sklony k tlstnutiu, ktoré je potrebné korigova ť správnou stravou. Granule pre psov seniorov musia byť ľahko stráviteľné a mali by obsahovať zníženú hladinu bielkovín, tukov a energetickej zložky a tak zohľadňuje znížený metabolizmusProdukty z kategórie

Carnilove Large Breed Cats - Muscles, Bones, Joints granuly kačka a morka 2 kg
Holistické vysoko kvalitné krmivo z kačice a moriaka Navrhnuté s rešpektom k prirodzenej skladbe potravy mačiek Krmivo je bez obilnín a zemiakov pre perfektnú kondíciu svalov, kostí a kĺbov veľkých mačiek. Dospelé mačky potrebujú pre...

E524 ASTA hydinová - 8ks
"Obsahuje prírodné vitamíny, minerálne látky a ochucovadlá. Skladujte v suchu a chlade, po otvorení chráňte pred vysúšaním."

Flexi vôdzka New Comfort lanko S 5 m ružová
Samonavíjacia lanková vôdzka pre malé plemená psov do hmotnosti 12 kg Navíjacia vôdzka Flexi poskytuje Vášmu psíkovi voľnosť pohybu. Vďaka brzdiacemu systému, ktorý je možné ovládať jednou rukou, máte svojho psa vždy pod kontrolou....


Výhodné balenie catz finefood Purrrr 12 x 200 g - No. 113 Ovčie
Lahôdka pre mačky s citlivým zažívaním: Séria krmív Purrrr nemeckej prémiovej značky catz finefood sa vyznačuje obzvlášť dobrou znášanlivosťou. Všetky druhy sú bez obilnín a obsahujú iba jeden zdroj živočíšnych bielkovín. Vďaka...

Prečítajte si aj naše ďalšie články


Peter Nižnanský

Peter Nižnanský

Milovník psov a vášnivý chovateľ exotických pavúkov