Využite 10% zľavu na všetok tovarZískať zľavu 10%

Granule pre vlčiaka

Granule pre vlčiaka

Granule pre Nemeckého ovčiaka

Vlčiak je komplexné označenie niektorých špecifických psích plemien. Vyznačujú sa tým, že pri ich šľachtení bol použitý okrem psa aj vlk.Aké sú najvhodnejšie granule pre Vlčiaka? Tak ako u človeka, aj výživa u tohto plemena je nesporne veľmi dôležitá pre jeho zdravý a dlhý život. Preto treba pri výbere granúl zvážiť všetky potreby tohto psíka.

Toto nemecké plemeno je charakterizované ako strážny alebo služobný pes. Jeho pôvodné využitie bolo ovčiarsky pes. V dospelosti môže dosahovať hmotnosť až 43kg. Môže sa vyskytovať v 3 podobách - krátkosrstý, dlhosrstý a hrubosrstý.

Výber vhodných granúl pre vášho psa môže veľkou mierou ovplyvniť dĺžku jeho života a hlavne kvalitu života. Keď psovi zabezpečíte vyvážené granule ktoré obsahujú všetky potrebné látky na jeho vývin.
Základné živiny, ktoré by mali byť v krmive pre psy: minerálne látky, bielkoviny, sacharidy, tuky, vitamíny a vláknina.

Granule pre šteniatko Vlčiaka

Základom pre správny vývin šteniatka je vyvážená strava a rozumné stravovacie návyky, pretože šteniatko potrebuje množstvo živín pre správny rast a vývin. Granule pre šteňatá by mali spĺňať vysoké nároky na výživu ktoré vychádzajú z potrieb rýchlo rastúceho organizmu šteniatka. Krmivo pre šteňatá musí mať primerane vysoký obsah metabolizovateľnej energie.

Granule pre dospelého Vlčiaka

Strava má významný vplyv pre kondíciu, zdravie a vzhľad tohto plemena. Základom správnej výživy Nemecké ovčiaka je: udržiavanie váhy pomocou veľmi dobrej stráviteľnosti potravy bez veľkého prídavku tukov, skrášlenie kože a srsti prídavkom základných mastných kyselín, nevyhnutných aminokyselín a vitamínu. Granule ideálne pre Nemeckého ovčiaka by mali korešpondovať s nasledovnou skladbou: 25 % proteínov, 15 % tukov, 2,5% vláknina, 1,5 % vápnika, 1 % fosforu.

Granule pre starého Vlčiaka

Pri tomto plemene, by pes senior, mal dostávať menšie porcie, pretože jeho energetické nároky sa znižujú. Strava by mala obsahovať proteíny, aby sa predišlo namáhaniu obličiek. Granule pre psov seniorov musia byť ľahko stráviteľné a mali by obsahovať zníženú hladinu bielkovín, tukov a energetickej zložky a tak zohľadňuje znížený metabolizmus


Peter Nižnanský

Peter Nižnanský

Milovník psov a vášnivý chovateľ exotických pavúkov