Využite 10% zľavu na všetok tovarZískať zľavu 10%

Slovenské granule pre psov - Slovenské značky a výrobcovia

Slovenské granule pre psov - Slovenské značky a výrobcovia

Výroba krmív pre psov sa na Slovensku v posledných rokoch rozrastá. Na trh pribúdajú nové značky a aj kvalita krmív neustále rastie. Väčšina slovenských výrobcov sa pri výrobe snaží o výber prvotriednych surovín, často z regionálnych zdrojov, a vyhýba sa chemickým prísadám.

Bodreek

Receptúra granúl Bodreek vychádza z rozsiahleho prieskumu, ktorý výrobcovia realizovali v spolupráci s viac ako 300 chovateľskými stanicami a 200 chovateľmi. Jeho cieľom bolo zistiť, či v praxi platia viac názory veterinárov, alebo výživárskych trendov, pretože obe strany si často navzájom protirečili.

Na základe výsledkov zostavili metodiku Endemic nutrition system, ktorá vychádza z troch princípov:

  • Natívny, čiže pre organizmus psa prirodzený. Výrobcovia granúl Bodreek využívajú pri výrobe mäso z európskych druhov zvierat, s ktorými by sa pes mohol bežne stretnúť, napríklad hovädzie, kačacie a králičie.
  • Etický. na výrobu krmív nebolo zabité žiadne zviera, lebo značka považuje za neetické zabíjať zvieratá na výrobu krmív pre iné zvieratá. Namiesto toho využívajú orezy a zvyšky z mäsa určeného pre ľudskú spotrebu.
  • Endemický, teda lokálny. Suroviny na výrobu krmív pochádzajú z miestnych zdrojov, vďaka čomu sú ľahko kontrolovateľné. Výroba takýchto granúl je navyše ekologickejšia, lebo nezaťažuje prostredie dopravou surovín na dlhé vzdialenosti.

Najlepšie Bordreek granule podľa hodnotení

Biofer

Združenie Biofer vzniklo v roku 1991. Jeho majitelia sú absolventmi Vysokej školy poľnohospodárskej v Nitre. Pri výbere surovín na výrobu granúl sa zameriavajú na prírodné produkty, vyhýbajú sa geneticky modifikovaným látkam a chemickým konzervantom. Pri výbere uprednostňujú suroviny zo slovenských zdrojov.

Ako prví výrobcovia krmív v Európe začali používať humínové látky, ktoré majú pre organizmus psov viacero zdravotných benefitov. Podporujú imunitný systém, zlepšujú črevnú mikroflóru a viažu toxické látky, čím napomáhajú detoxikácii.

Súčasťou granúl Biofer sú aj ďalšie prírodné látky, medzi ktoré patria:

  • bodliak – priaznivo pôsobí na pečeň
  • slnečnica a ľan – sú zdrojom omega-3 a omega-6 mastných kyselín a zabezpečujú lesklú srsť
  • živočíšny kolagén – vyživuje kĺby
  • tanín – zlepšuje trávenie

Najpredávanejšie Biofer granule

Duncho

Výrobcovia krmív Duncho sú vyštudovaní veterinári a stavajú na dlhoročných skúsenostiach s výrobou krmív.

Krmivá Duncho pochádzajú z čistých surovín, bez chemických konzervantov, dochucovadiel a geneticky modifikovaných látok. Sú obohatené o prírodné zložky, ako napríklad :

  • hliva ustricová – hliva ustricová zvyšuje obranyschopnosť organizmu, pôsobí protistresovo a antisepticky a podporuje činnosť tráviaceho traktu.
  • pestrec mariánsky – pestrec mariánsky podporuje regeneráciu pečene, má antioxidačné vlastnosti, podporuje detoxikáciu a vylučovanie škodlivín.
  • konopná múka – najdôležitejšími zložkami konopnej múky sú pre život nevyhnutné esenciálne aminokyseliny a omega-3 a omega-6 mastné kyseliny. Okrem toho obsahuje aj množstvo minerálov a vlákniny.

Najlepšie Duncho granule

Larra Nature

Larra Nature patrí k jednej z najznámejších značiek psích krmív na Slovensku. Granule Larra Nature sú vyrábané iba z čerstvých zložiek, s prírodnými konzervantmi, bez umelých ochucovadiel.

Ako mäsovú zložku využívajú iba mäso od slovenských farmárov. Práve mäsová zložka tvorí viac ako 50% obsahu všetkých granúl Larra Naturre. V ponuke nájdete produkty s hovädzím, ale aj jelením mäsom. Z rastlinných zložiek obsahujú málo obilnín, namiesto toho obsahujú ryžu. Taktiež sú obohatené o dôležité minerály. Do receptúry krmív zahrnuli aj sušené plody šípky, ktoré podporujú imunitu, pozitívne pôsobia pri rekonvalescencii a proti stresu.

Značka Larra Nature sa okrem toho stará aj o lepší život slovenských psov, pretože pravidelne prispieva na pomoc slovenským útulkom.

Najlepšie Larra Nture granule podľa hodnotení

Panakei

Názov Panakei pochádza zo slov Pancea a Kei. Panacea bola starogréckou bohyňou zdravia a podľa povesti vytvorila univerzálny liek, ktorým uzdravovala ľudí i zvieratá. Druhá časť názvu Kei pochádza z anglického názvu pre kľúč. Krmivá Panakei by mali byť kľúčom k zachovaniu zdravia a dobrej imunity.

Filozofia krmív Panakei stavia na názore, že až 70% imunity psa sídli v tráviacom trakte. Správne krmivo je preto kľúčovým faktorom pre zdravie psa.

Na rozdiel od lacných krmív zo supermarketov, ktoré môžu poškodzovať tráviaci trakt psov a spôsobovať rôzne ochorenia, značka Panakei sa snaží do krmív vyberať len kvalitné suroviny, tak, aby z nich organizmus psa mohol vyťažiť maximum pre svoje zdravie. Granule Panakei zaraďujeme k holistickým krmivám a sú vhodné aj pre psov s citlivým trávením.

Najlepšie Panakei granule

Rexo

História značky psích krmív Rexo siaha do roku 1996. Ponúka kompletnú potravu pre psov všetkých plemien. Ich receptúra bola vytvorená na základe skúseností veterinárov.

Výrobcovia sa snažia o výrobu krmív zo 100% prírodných surovín s prirodzenou chuťou a pri výbere surovín sa vyhýbajú chemickým látkam a umelým konzervantom.


Peter Nižnanský

Peter Nižnanský

Milovník psov a vášnivý chovateľ exotických pavúkov