Využite 10% zľavu na všetok tovarZískať zľavu 10%
Cestovné tašky na psov

Prepravná taška pre psa - ako vybrať tú správnu?

 Prepravná taška pre psa - ako vybrať tú správnu?

Prepravná taška pre štvornohého spoločníka je ideálnym riešením pre rodiny, ktoré často cestujú so svojím psím priateľom. Jednoducho umiestnite svojho psa do tašky, prehoďte si ju cez rameno a môžete sa vydať na dobrodružstvo. V taške má váš pes prehľad o okolí a je schopný pohodlne sa premiestniť aj v rámci verejnej dopravy. Pozrite si našu ponuku tašiek pre psy a zistite, ako vybrať tú pravú pre vašeho miláčika.

Prepravná taška zabezpečí pohodlnú prepravu vášho chlpatého priateľa

Prepravná taška pre psa je neoceniteľným pomocníkom pre všetkých, ktorí chcú cestovať so svojimi psími spoločníkmi. Umožňuje psovi ležať a pozorovať svet z pohodlia tašky, zatiaľ čo ho nosíte. Oproti tradičným prepravkám ponúka viac mäkkosti a komfortu.

 • Možnosť nosenia tašky v ruke alebo cez rameno.
 • Niektoré modely majú podobu batohu.
 • Luxusné tašky pre psa môžu slúžiť aj ako štýlový doplnok.

Pohodlná taška pre psa môže poslúžiť aj ako peliešok, čím na cestách ušetríte nielen priestor, ale aj peniaze.

Ako vybrať tašku pre psa?

Pri výbere tašky by ste mali brať do úvahy najmä veľkosť a váhu vášho psa, ako aj materiál tašky a jej celkové pohodlie pre nosenie.

Tašky pre psa: cez rameno alebo ako batoh? Existujú tri základné typy tašiek pre psy:

 • Taška cez rameno s otvorom pre hlavu psa umožňuje neustále sledovanie okolia.
 • Uzavretá taška s priedušnými sieťkami umožňuje psíkovi vidieť von, avšak nie tak dobre ako z otvorenej tašky. Jej výhodou je možnosť využitia ako prepravky v hromadnej doprave pri zachovaní pohodlia pre psa.
 • Taška na chrbát poskytuje viac pohodlia pre osobu nesúcu tašku. Tento typ batohu môže obsahovať plastové okienko, sieťku alebo otvor pre hlavu psa. Dôležité je zvoliť správny tvar, aby si pes mohol v batohu pohodlne ľahnúť.

Veľkosť tašky pre psa

Pri výbere veľkosti tašky je kľúčové, aby pes mal dostatok priestoru na pohodlné sedenie aj ležanie. Je dobré zamerať sa na odporúčania pre konkrétne plemená, avšak každý pes je individuálny a odmeranie je nevyhnutné.

 • Zmerajte výšku psa v sede od hlavy po zem a pridajte 3-4 cm pre komfortné sedenie.
 • Zmerajte dĺžku psa v leže od nosa po chvost, aby mal pes dostatok priestoru a nemusel byť zvieraný.

Nosnosť tašky

Je dôležité zvážiť nosnosť tašky, aby ste predišli bolestiam chrbta a preťaženiu materiálu. Existujú tašky určené pre psy do určitej hmotnosti, pričom prenos ťažších plemien v taškách sa neodporúča.

Materiál tašky

Odolnosť je pri výbere tašky kľúčová. Nylon je vodoodolný a ľahko umývateľný, textilné tašky vyžadujú pranie v prípade znečistenia a flis alebo plyš poskytujú komfort a teplo, no môžu zachytávať chlpy.

Prieduchy na taške

Pre pohodlie vášho psa by mala taška obsahovať dostatočný počet prieduchov, aby sa pes necítil stiesnene a mohol sledovať dianie vonku.

Zvykanie psa na tašku

Aby bola cesta pohodlná, je dôležité, aby si pes zvykol na tašku dobrovoľne. Nechajte ho tašku očuchať, vložte do nej obľúbenú hračku alebo deku a za každé vstúpenie odmeňte psa pochúťkou, čím podporíte jeho pozitívny vzťah k taške.

Náš názor na cestovné tašky na psovVýhody cestovných tašiek na psov

 • Pohodlné pre psa – cestovné tašky na psov sú navrhnuté tak, aby poskytovali pohodlie pre vášho psa počas cesty.
 • Bezpečné pre psa – cestovné tašky na psov sú navrhnuté tak, aby vašeho psa chránili pred vonkajšími vplyvmi.
 • Ľahko prenosné – cestovné tašky na psov sú ľahko prenosné a ľahko sa nesú.
 • Vyhovujú všetkým veľkostiam psov – cestovné tašky na psov sú dostupné vo všetkých veľkostiach, takže môžete nájsť veľkosť, ktorá vyhovuje vašim potrebám.


Nevýhody cestovných tašiek na psov

 • Drahé – cestovné tašky na psov sú často drahé, čo môže byť pre niektorých majiteľov psov problém.
 • Ťažké – niektoré cestovné tašky pre psov sú dosť ťažké, čo môže byť pre niektorých majiteľov psov problém.
 • Nie je vhodné pre dlhé cesty – cestovné tašky na psov nie sú vhodné pre dlhé cesty, pretože nie sú navrhnuté tak, aby poskytovali dostatočné pohodlie pre psa.
 • Nie je vhodné pre všetky druhy psov – cestovné tašky na psov nie sú vhodné pre všetky druhy psov, pretože niektoré druhy môžu byť príliš veľké na to, aby sa vošli do tašky.Peter Nižnanský

Peter Nižnanský

Milovník psov a vášnivý chovateľ exotických pavúkov