Granule pre Anglickeho Buldoga

Granule pre Anglickeho Buldoga

Granule pre Anglického bulldoga

Aké sú najvhodnejšie granule pre Anglickeho Buldoga? Tak ako u človeka, aj výživa u psíka tohto plemena je nesporne veľmi dôležitá pre jeho zdravý a dlhý život. Preto treba pri výbere granúl zvážiť všetky potreby tohto psíka.

Toto plemeno na prvý pohľad budí dojem sily a nadradenosti, pričom jeho charakteristika hovorí najmä o láskavosti, kľude a dobrosrdečnosti. Už oddávna je zvyknutý žiť v svorke, ktorú mu dnes nahrádza rodina. Dospelý pes dosahuje hmotnosť 20-25kg. Nie je veľmi vhodný na športové účely, ani ako strážca domu.

Výber vhodných granúl pre Anglického buldoga môže veľkou mierou ovplyvniť dĺžku jeho života a hlavne kvalitu života. Keď psovi zabezpečíte vyvážené granule ktoré obsahujú všetky potrebné látky na jeho vývin.
Základné živiny, ktoré by mali byť v krmive pre psy: minerálne látky, bielkoviny, sacharidy, tuky, vitamíny a vláknina.

Granule pre šteniatko Anglického buldoga

Šteňa Anglického buldoga by malo byť do 8týždňov kŕmené 3xdenne a od tohto obdobia 2xdenne. Strava by mala byť vyvážená, aby nemusel byť vitamíny dopĺňané rôznymi formami výživových doplnkov. Granule pre šteňatá by mali spĺňať vysoké nároky na výživu ktoré vychádzajú z potrieb rýchlo rastúceho organizmu šteniatka. Krmivo pre šteňatá musí mať primerane vysoký obsah metabolizovateľnej energie.

Granule pre dospelého Anglického buldoga

Pri výbere krmiva pre dospelého psa je potrebné dbať na individuálne požiadavky psa. TO znamená, že viac pohybovo aktívny pes potrebuje viac živín a menej pohybovo aktívny zas menej. Základom správnej výživy Anglického buldoga je: udržiavanie váhy pomocou veľmi dobrej stráviteľnosti potravy bez veľkého prídavku tukov, skrášlenie kože a srsti prídavkom základných mastných kyselín, nevyhnutných aminokyselín a vitamínu. Granule ideálne pre Anglického buldoga by mali korešpondovať s nasledovnou skladbou: 25 % proteínov, 15 % tukov, 2,5% vláknina, 1,5 % vápnika, 1 % fosforu.

Granule pre starého Anglického buldoga

V tomto období pes viac spí ako je aktívny, čomu treba prispôsobiť aj granule. Preto je vhodné krmivo podávať častejšie a v menších dávkach aby sa nedostavilo neprimerané priberanie na váhe. Granule pre psov seniorov musia byť ľahko stráviteľné a mali by obsahovať zníženú hladinu bielkovín, tukov a energetickej zložky a tak zohľadňuje znížený metabolizmus


Obľúbenosť granúl u tohto plemena: 4.9/5 - 63 hlasovProdukty z kategórie

Advance Veterinary Diets Recovery - 11 x 100 g
Ideálne pre rekonvalescenciu po operácii alebo dlhodobej chorobe: S Advance Veterinary Diets Recovery máte po ruke energeticky a nutrične bohaté mokré diétne krmivo, ktoré je vhodné pre psov aj mačky a ktoré bolo špeciálne vyvinuté na podporu...

Frontline Tri-act Spot-on M (10-20 kg) 1 pipeta VÝPREDAJ
FRONTLINE TRI - ACT - pipeta proti blchám a kliešťom Spot-on pre psov. Okrem účinku proti blchám a kliešťom sa účinnosť rozšírila aj proti bodavému hmyzu!

N&D CAT PRIME Kitten Chicken & Pomegranate 70g 1 + 1 zadarmo
Kuracie mäso, granátové jablko. Kompletné vlhké krmivo pre mačiatka a gravidné alebo dojčiace mačky.

Tetra kompresor APS 300
Vzduchovací motorček pre akvárium o objeme Možno ho jednoducho obsluhovať, je veľmi tichý a výkonný. Patentovaný ventil Silaflex si trvale zachováva svoj tvar a spolu s robustnou membránou zaručuje rovnomerné rozvinutie výkonu a dlhú životnosť.


Prečítajte si aj naše ďalšie články


Peter Nižnanský

Peter Nižnanský

Milovník psov a vášnivý chovateľ exotických pavúkov