Za studena lisované granule pre psov

Za studena lisované granule

Kennels' Favourite granule lisované za studena (neextrudované) sú skvelou voľbou pre chovateľov, ktorý preferujú kŕmenie stravou zachovávajúcu si prírodné vitamíny a minerály v maximálnom množstve.

Na rozdiel od bežných granulí je toto krmivo vyrábané lisovaním kŕmnych komponentov bez drvenia. U tohto netepelného spracovania surovín nedochádza k zbytočným nutričným stratám a preto je kŕmenie omnoho výživnejšie a zdravšie. Psi ako divá zver, tepelne upravenú stravu nepoznala, takže nieje potrebné im ju za každú cenu nútiť.

 

Aké výhody majú za studena lisované granule ?

ánoBez lepkových obilnín spôsobujúce zdravotné problémy ánoŠetrné spracovanie lisovaním
ánoBez konzervačných látok a syntetických vitamínov a aróm ánoSurové mäso je pre psy stráviteľnejšie
ánoSú chutné a zdravé ánoIdeálne vyvážené suroviny, vitamíny a minerály
ánoKrmivo obsahuje vlákninu ktorá čistí črevá  

Najpredávanejšie za studena lisované granule

Pre koho sú vhodné tieto granule?


Tieto granule sú vhodné pre všetky druhy psov, najmä pre psy s rýchlym metabolizmom.

 

Ako sa vyrábajú granule lisované za studena?


Za studena lisované granule pre psov sú vyrábané pomalšou a šetrnou technológiou lisovania, pri teplote do 70°C. Jednotlivé suroviny sú šrotované na jemné i hrubšie častice o veľkosti 2-3 mm. Po zlisovaní majú potom granule o 30% menší objem ako extrudované krmivá. Lisovanie prebieha na špeciálne upravenej matrici ktorá granuluje zmes pri nízkej teplote vďaka vyššiemu tuku v krmive a tím i ľahší postup skrz dier matice kde sa krmivo natoľko nezahrieva pri trení. Táto studená technológia výroby garantuje, že prakticky všetky prírodné vitamíny, minerály a ostatné BIO aktívne látky ostávajú vo svojej pôvodnej podobe a spektre. Prírodné vitamíny na rozdiel od umelých nezaťažujú orgány látkovej výmeny (pečeň, ladviny), čo býva častou príčinou alergie alebo kožných problémov. Za studena lisované krmivá vďaka hrubším mletým surovinám, nebopktnajú v žalúdku (minimálne riziko pretočenia žalúdku). Prirodzený obsah vlákniny zaistí intenzívne trávenie v čreve, nedochádza potom k zníženiu peristaltiky čriev = ich pohybu a usadzovaní zvyškov potravy na ich stenách, čím sa zanášajú mikroklky (drobné výbežky črevnej steny) iba zvyšujú povrch čriev a tým aj schopnosť vstrebávania živín z potravy.

Krmivo nie je konzervované, prifarbované ani aromatizované! Tuky sú stabilizované vitamíny E – tokoferol – priamo od provýrobcu. Má prirodzenú tmavohnedú farbu a vôňu po použitých surovinách.

 

Doporučená doba spotreby a skladovanie

Berte krmivo jako přírodní produkt, bez konzervantů a s přirozenými surovinami! Sice máme zkušenosti, že granule vydrží i mnohem delší dobu, než zde uvádíme, ale žádné surovině dlouhá skladovatelnost neprospívá, především chuťově. Proto doporučuji skladovat pokud je to nezbytně nutné max. do 3 měsíců od zakoupení v chladu a suchu! Ideální spotřebu však osobně doporučuji do 30 dnů od nákupu. Tak bude krmivo čerstvé, a hlavně pro psa chutné! Uchovávejte v chladu, do cca 12 °C, a temnu, v prodyšných obalech - papírový, nebo PP pytel ( na obilí ), ne však v PVC obalech ( igelitový sáček, taška, pytel aj. )! Obaly s krmivem mějte na podložce - paleta, karton, dřevo, ne na holém betonu, či železu!

 

Celú našu ponuku za studena lisovaných granúl nájdete tu


Kategórie