Chcete zľavu na krmivo? Zadajte Váš e-mail a pošleme Vám

Za studena lisované granule pre psov

Za studena lisované granule

Kennels' Favourite granule lisované za studena (neextrudované) sú skvelou voľbou pre chovateľov, ktorý preferujú kŕmenie stravou zachovávajúcu si prírodné vitamíny a minerály v maximálnom množstve.

Na rozdiel od bežných granulí je toto krmivo vyrábané lisovaním kŕmnych komponentov bez drvenia. U tohto netepelného spracovania surovín nedochádza k zbytočným nutričným stratám a preto je kŕmenie omnoho výživnejšie a zdravšie. Psi ako divá zver, tepelne upravenú stravu nepoznala, takže nieje potrebné im ju za každú cenu nútiť.

 

Aké výhody majú za studena lisované granule ?

ánoBez lepkových obilnín spôsobujúce zdravotné problémy ánoŠetrné spracovanie lisovaním
ánoBez konzervačných látok a syntetických vitamínov a aróm ánoSurové mäso je pre psy stráviteľnejšie
ánoSú chutné a zdravé ánoIdeálne vyvážené suroviny, vitamíny a minerály
ánoKrmivo obsahuje vlákninu ktorá čistí črevá  

Najpredávanejšie za studena lisované granule

Pre koho sú vhodné tieto granule?


Tieto granule sú vhodné pre všetky druhy psov, najmä pre psy s rýchlym metabolizmom.

 

Ako sa vyrábajú granule lisované za studena?


Za studena lisované granule pre psov sú vyrábané pomalšou a šetrnou technológiou lisovania, pri teplote do 70°C. Jednotlivé suroviny sú šrotované na jemné i hrubšie častice o veľkosti 2-3 mm. Po zlisovaní majú potom granule o 30% menší objem ako extrudované krmivá. Lisovanie prebieha na špeciálne upravenej matrici ktorá granuluje zmes pri nízkej teplote vďaka vyššiemu tuku v krmive a tím i ľahší postup skrz dier matice kde sa krmivo natoľko nezahrieva pri trení. Táto studená technológia výroby garantuje, že prakticky všetky prírodné vitamíny, minerály a ostatné BIO aktívne látky ostávajú vo svojej pôvodnej podobe a spektre. Prírodné vitamíny na rozdiel od umelých nezaťažujú orgány látkovej výmeny (pečeň, ladviny), čo býva častou príčinou alergie alebo kožných problémov. Za studena lisované krmivá vďaka hrubším mletým surovinám, nebopktnajú v žalúdku (minimálne riziko pretočenia žalúdku). Prirodzený obsah vlákniny zaistí intenzívne trávenie v čreve, nedochádza potom k zníženiu peristaltiky čriev = ich pohybu a usadzovaní zvyškov potravy na ich stenách, čím sa zanášajú mikroklky (drobné výbežky črevnej steny) iba zvyšujú povrch čriev a tým aj schopnosť vstrebávania živín z potravy.

Krmivo nie je konzervované, prifarbované ani aromatizované! Tuky sú stabilizované vitamíny E – tokoferol – priamo od provýrobcu. Má prirodzenú tmavohnedú farbu a vôňu po použitých surovinách.

 

Doporučená doba spotreby a skladovanie

Berte krmivo jako přírodní produkt, bez konzervantů a s přirozenými surovinami! Sice máme zkušenosti, že granule vydrží i mnohem delší dobu, než zde uvádíme, ale žádné surovině dlouhá skladovatelnost neprospívá, především chuťově. Proto doporučuji skladovat pokud je to nezbytně nutné max. do 3 měsíců od zakoupení v chladu a suchu! Ideální spotřebu však osobně doporučuji do 30 dnů od nákupu. Tak bude krmivo čerstvé, a hlavně pro psa chutné! Uchovávejte v chladu, do cca 12 °C, a temnu, v prodyšných obalech - papírový, nebo PP pytel ( na obilí ), ne však v PVC obalech ( igelitový sáček, taška, pytel aj. )! Obaly s krmivem mějte na podložce - paleta, karton, dřevo, ne na holém betonu, či železu!

 

Celú našu ponuku za studena lisovaných granúl nájdete tu


Kategórie