Využite 10% zľavu na všetok tovarZískať zľavu 10%

Granule pre Írskeho vlkodava

Granule pre Írskeho vlkodava

Granule pre Írskeho vlkodava

Aké sú najvhodnejšie granule pre Írskeho vlkodava? Tak ako u človeka, aj výživa u tohto plemena je nesporne veľmi dôležitá pre jeho zdravý a dlhý život. Preto treba pri výbere granúl zvážiť všetky potreby tohto psíka.

Írsky vlkodav je veľké plemeno, ktoré v dospelosti môže dosahovať váhu až 54,5kg. Radí sa medzi silné a svalnaté plemená psov. Povahovo je veľmi oddaný svojmu pánovi, aln aj celej jeho rodine.

Výber vhodných granúl pre vášho psa môže veľkou mierou ovplyvniť dĺžku jeho života a hlavne kvalitu života. Keď psovi zabezpečíte vyvážené granule ktoré obsahujú všetky potrebné látky na jeho vývin.
Základné živiny, ktoré by mali byť v krmive pre psy: minerálne látky, bielkoviny, sacharidy, tuky, vitamíny a vláknina.

Granule pre šteniatko Írskeho vlkodava

Dôležitým obdobím pre vývoj kostry je vek do 6 mesiacov. V tomto období je teda potrebná strava s množstvom živín. Granule pre šteňatá by mali spĺňať vysoké nároky na výživu ktoré vychádzajú z potrieb rýchlo rastúceho organizmu šteniatka. Krmivo pre šteňatá musí mať primerane vysoký obsah metabolizovateľnej energie.


Pre šteniatka odporúčame tieto granule

Granule pre dospelého Írskeho vlkodava

Dospelý jedinec by mal byť kŕmený 2x denne. Hlavná potrava by mala byť prijímaná v večerných hodinách. Základom správnej výživy tohto plemena je: udržiavanie váhy pomocou veľmi dobrej stráviteľnosti potravy bez veľkého prídavku tukov, skrášlenie kože a srsti prídavkom základných mastných kyselín, nevyhnutných aminokyselín a vitamínu. Granule ideálne pre Írskeho vlkodava by mali korešpondovať s nasledovnou skladbou: 25 % proteínov, 15 % tukov, 2,5% vláknina, 1,5 % vápnika, 1 % fosforu.


Pre dospelého psa odporúčame nasledovné granule

Granule pre starého Írskeho vlkodava

V tomto období je potrebné dbať na správnu výživu, aby neboli ohrozené kĺby, a aby bolo krmivo ľahko stráviteľné. Granule pre psov seniorov musia byť ľahko stráviteľné a mali by obsahovať zníženú hladinu bielkovín, tukov a energetickej zložky a tak zohľadňuje znížený metabolizmus


Pre starého psa odporúčame tieto granule

Obľúbenosť granúl u tohto plemena: 4.5/5 - 32 hlasov


Peter Nižnanský

Peter Nižnanský

Milovník psov a vášnivý chovateľ exotických pavúkov